Çin iPhone 6 Satışlarını Durdurma Kararı Aldı!

0

Apple’ın Samsung’a dava açtığını, birçok taklitçilik ve patent ihlalleri yüzünden rakipleriyle yüz göz olduğunu teknolojiyle meraklı kişiler arasında bilmeyen yoktur. Apple, açtığı haklı ya da haksız davalar yüzünden o kadar çok gündeme geliyor ki meraklısı olmayanın bile haberi var her şeyden.  Bir de Steve Jobs’un 2011 yılında dünyanın karşısına çıkıp neredeyse tüm Android’i taklitçilikle suçlaması var tabii.

Peki iPhone Satışları Neden Çin’de Durdu?

fbfe3d47f1fec31bb62ebca4e619f2ce

Samsung ve iPhone için 2011 yılından bu yana aradan geçen süre zarfında birçok şey değişmiş olmalı. Bu değişen şeylerden biri de mobil pazarda hızını katladıkça büyüyen Çin’in artık Apple’ı taklitçilikle suçlaması, hatta ve hatta satışlarını kendi ülkelerinde durdurtacak dereceye gelmesi. Satışların durdurulma sebebi ise geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialardan kaynaklanıyor. Bu iddialara göre iPhone 6’nın Çin merkezli Baili firmasından çıkan 100c modeline çok benzemesi ve bu modelden kopyalanmış olması. Bu iddia üzerine Çin’de hukuksal süreç başladı. Başlayan süreç Pekin Mülkiyet Ofisinin aldığı kararla sonuca bağlandı. Kurum, Pekin’deki iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satışlarının durdurulmasını istedi.

Söylentilere göre Apple, iPhone satışlarını yalnızca Çin’in başkenti olan Pekin de durduracak. Fakat bu karar üst mahkemelerce bozulmaz ise tüm ülkede de geçerli kılınabilir. Apple bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak şirketin yakın olduğu kaynaklardan edinilen bilgilere göre Apple’ın satıştan çekilen ürünü bulunmuyor.

364 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply