Cildinize İyi Gelecek 6 Maske

0

Cildiniz Neden Etkilenir?

Cilt vücudun en büyük organıdır ve olumsuz etkilere karşı ilk ve en önemli duvardır. Cilt vücut ısısını düzenlemek, yapıları korumakla görevlidir. Sıkı ve ışıltılı bir cilt sağlık belirtisidir. Fakat cildin görünümünü ve yapısını olumsuz yönde etkileyebilecek pek çok iç ve dış etken bulunur. Cilt makyajdan, yüzden tam olarak temizlenmemiş sabundan, alkolden, tütünden ve sağlıksız beslenmekten etkilenir ve cilde olumsuz dönüşler yaratır. Cildinize ne kadar iyi bakarsanız cildiniz o kadar diri ve bir o kadar sağlıklı gözükür…

Yüz Maskeleri;

Yüzünüz için doğal bir maskeden daha iyi ve canlandırıcı bir şey olamaz: marketlerde satılan maskelerdense, evde kendiniz yaptığınız doğal maskeleri tercih etmenizi öneririz. Çünkü hem kendiniz hazırlıyorsunuz hem de içinde neler olduğunu biliyorsunuz. Maskeler, ciltteki ölü hücreleri ortadan kaldırır, nemlendirir ve mimik çizgilerini sıkılaştırır. Cildinizin hava almasını sağlar. Maskeleri cildinizin yapısına göre seçmeniz çok önemlidir, alerjiniz olan şeyleri maskeye katmayınız yoksa yararı dokunacağına zararı dokunur… Dikkat etmenizi tavsiye ederiz.image1

Birbirinden farklı maske türü vardır, ama biz şu anda sadece 3 maske türünü ele aldık. Sizler daha detaylı bir araştırma ile kendinize en uygun maskeyi seçebilirsiniz. Altta yazacağımız maskeleri, haftada 1 kere veya ayda 1 kere uygulayarak bir etki göremezsiniz. Düzenli olmalısınız ve maskeyi temiz cilde yapmalısınız. Maske yapmadan önce, yüzünüzü iyice temizleyiniz. Artan maskeleri bekletip, daha sonra kullanmayınız. Hazırlayacağınız maskeler günlük olmalıdır, buzdolabı vb. şekilde saklayıp bir sonraki seferde kullanmayınız.

  1. Soyucu (Peeling) Maske
  2. Nemlendirici Maske
  3. Akne, Sivilce ve Leke Maskeleri

Soyucu Maskeler;

Maske 1: Bal ve Badem; Bir çorba kaşığı bal ve iki adet badem. Bademleri toz haline gelinceye kadar dövün ve bal ile karıştırın. Ardından bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. Dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Ve Kuruması için 15 dakika bekleyin, ılık suyla durulayın.

Maske 2: Bal; Sıkı ve yumuşak bir cildiniz mi var? Yüzünüzün tamamına bal yayın, 15 dakika bekletin ve soğuk suyla temizleyin.

ev-yapimi-maskeler-650x400

Nemlendirici Maskeler

Maske 3: Meyve; Soyulmuş bir muzu ezerek yüzünüze ve boynunuza nazikçe uygulayın. 15 dakika bekleyin ve kan akımını hızlandırmak için soğuk suyla maskeyi temizleyin.

Maske 4: Salatalık; Bir salatalığı soyun ve macun kıvamına gelene dek ezin, (gözleriniz için 2 dilim ayırmayı unutmayın) tüm yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Bol soğuk suyla maskeyi temizleyin.

kil-maskeleri-tarifleri

Akne, Sivilce ve Leke Maskeleri

Maske 5: Domates; Can sıkıcı siyah noktalar ve sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, bir domatesi ikiye bölün ve yüzüne koyun. 15 dakika bekleyin ve ılık suyla temizleyin.

Maske 6: Limon; Limon yüzdeki lekeleri yok eder. Bir çorba kaşığı balı bir çorba kaşığı limon suyuyla karıştırın. Pamukla cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Maskeyi pamukla ve maden suyuyla temizleyin. İyice temizlediğinizden emin olun çünkü cildinizde limon kalırsa güneşe maruziyet durumnda koyu renk lekelere neden olabilir.

339 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Ece / 20 / İstanbul / Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber