Çekik Gözlülerin Cenneti: Güney Kore Dizileri

0

“Hıı, o acayip konuşanlar mı? Ne anlıyorsun o suratsızların dizisini izleyerek?” dediğinizi duyar gibiyim. Bu soru her gün abim tarafından maruz bırakıldığım bir sorudur ve cevabı gayet basit, Seviyorum işte. Evet, abi Güney Kore’ye kaçacağım. Evet, evlenirim de orada.

Benim gibi Güney Kore aşığı olup izleyecek dizi arayanlara naçizane tavsiyelerimdir bunlar. Eğer hiç Kore Dizisi izlemediyseniz bir şans vermeye ne dersiniz?

Maksat kültürümüz genişlesin. *hihihihihihhi*

Işıkları kapayalım lütfen, perde açılıyor.

 

Kapak

Descendants Of The Sun: Senaristinin elinden öpülmesi gereken bu diziyle ciddi bir aşk yaşadım. Keşke doktor olsaydım da gönüllü olarak kritik yerlere gidebilseydim dedim her bir bölümü izlerken. Eğer “aksiyon, aşk ve dramın harmanlandığı dizi gibi dizi istiyorum,” diyorsanız gözünüz kapalı mutlaka izleyin.

Spoiler vermeden dizinin konusunu özetlemek gerekirse; Kang Mo-Yeon oldukça başarılı bir doktordur ve bir gün hastanenin aciline hırpalanmış bir hasta gelir. Bu hasta aslında bir hırsızdır ve kendine yardım eden iki adamdan birinin, Dae Young’un telefonunu çalmıştır. Dae Young, yoldaşı Shi Jin ile hastaneye hırsızı bulmaya gider ve sıkı bir aşk yaşayacak Shi Jin ile Kang Mo-Yeon karşılaşır.

 Ama sıradan bir aşk olmayacaktır bu, her buluşmanın ortasında onu terk etmek zorunda olan ve bir gün ülkeden ayrılıp giden bir adama karşı Kang Mo-Yeon nasıl olacaktır ki?

Lakin, bir daha görüşmemek üzere anlaşan bu çiftin planları yolunda gitmez çünkü hayat onları Uruk Askeri Bölge’sinde tekrar bir araya getirir.

Hangi doktor mayınlı bölgede mahsur kalır, kendini birden canlı bomba halinde bulur ki?

Teşekkürler DOTS senaristleri! Sizi seviyoruz.

Elbette bu dizi 5/5

isu-ending-descendants-of-the-sun-bered-409da3

a39f15ffd751b095e0021e11408a702d

yt-135241-Everytime-Chen-EXO-Descendants-of-the-Sun-OST-Lyric

CdWqibPUMAE2HjO-2k6j8lw


tumblr_nx1h5iFAh31udk8s3o2_1280
FlowerBoyNextDoor_nowplay_small

 Flower Boy Next Door: 2013 girişli 16 bölümlük bir dizidir kendisi. Hayattan sıkıldım biraz aşk ve komedinin harmanlandığı bir dizi izlemek istiyorum,” diyorsanız bu dizi tam da size göre.

Ko Dok Mi, yani asıl kızımız, evinden oldukça nadir çıkan, bir yayın evinde editör olup işlerini yine evinden  yürüten ve karşı apartmanında ki cam komşusuna aşık olan birisidir. Oh Jin Rok ise, Ko Dok Mi’nin kapı komşusudur, oldukça başarılı bir web-toon(internette yayınlanan karikatür) sanatçısıdır. Aynı zamanda Ko Dok Mi’ye aşıktır ve onu bir web-toon’a çizer.

Hayatları bu şekilde devam etmektedir. Ta ki, Ko Dok Mi dürbünle aşık olduğu adamı izlerken kardeşi Enrique’ye yakalanana kadar.

3,9/5

neighbor14-00383aflower-boy-next-door-f3
tumblr_nx1h5iFAh31udk8s3o2_1280

another-oh-hae-young-3

Another Miss Oh: 2016 girişli ve 18 bölümden oluşan bir dizi.

Konusu ilgimi çektiği başladım bu diziye. Bu dizi de oldukça aşk yüklü lakin birazcık uçuk sahneleri var. Bu sahneler normal boyuta indirilseydi pekâlâ daha güzel olabilirdi. Lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Aynı isimde iki kişi düşünün. İkisi de aynı okulda, aynı sınıfta okudu. Biri “güzel Oh Hae Young” olarak anılırken diğeri sadece “Diğer Oh Hae Young” olarak anıldı. Bu iki Oh Hae Young’da büyüdü ve evlenmeye karar verdi.

Güzel Oh Hae Young düğün günü onu seven adamı terk etti, diğer Oh Hae Young düğünden bir gün önce sevdiği adam tarafından terk edildi. Ama diğer Oh Hae Young’un terk edilmesinin sebebi güzel Oh Hae Young’un sevdiği adam yüzünden oldu.

Ve bir gün diğer Oh Hae Young hayatını mahveden adamla tanıştı.

4/5

00116321 amo_ep4_1a  Eric-seo-hyun-jin_1462859551_af_org

tumblr_nx1h5iFAh31udk8s3o2_1280

boys19

Boys Over Flowers: 2009 girişli 25 bölümlük bir dizi.

Sanırım Güneşi Beklerken adlı dizi Boys Over Flowers’tan uyarlama. Ama hiçbir şekilde BOF’un eline su dökemez. (sinsi sinsi sırıtan surat.)

Kimilerinin ilk göz ağrısı olan bu dizi; aşkın, arkadaşlığın ve hayat mücadelesinin oldukça güzel bir şekilde harmanlandığı bir dizi.

Tamam, bazen dizi bana sinir krizleri geçirtti, bir hafta ara verip izlemeye devam ettim ama yine de aklımda bambaşka bir yer bıraktı.

Geum Jan Di, fakir bir aileden gelen ve babasının kuru temizleme dükkanına yardım eden esas kızımızdır. Bir gün Geum Jan Di, oldukça prestijli bir okula kuru temizlemeye bırakılan kıyafetleri götürmeyi gider ama orada kendini çatıdan atmaya çalışan bir çocukla karşılaşır. Onu intiharın kıyısından kurtarınca okul müdürü bu skandalı önlediği için onu ücretsiz bir şekilde okula alır.

Ama Geum Jan Di’nin kendi skandalı başlar. F4 ve Geum Jan Di karşı karşıya gelir. F4 okulun en yakışıklıları aynı zamanda da en yüksek rütbeli olanlarıdır. Ve pek de hoş karşılandığı söylenemez…

4,3/5

5-bolum-2 9-bolum-2 boys_over_flowers-200906192024042[1]

tumblr_nx1h5iFAh31udk8s3o2_1280

tvn-drama-cinderella-and-four-knights-will-start-airing-on-august-12

Cinderella And Four Knights: 2016 girişli ve 16 bölüm olması planlanan bir dizi. Planlanan diyorum çünkü bu dizi devam ediyor. (alkış, zekilikten ölüyorum ^sevimli suratçık^)

Sıradan olan hikaye gelmesin aklınıza. Günümüzde ki Cinderella üvey annesiyle yaşadığı için bir sürü part-time işte çalışıp okul parasını çıkarmaya çalışan bir kız. Tabii ki de hayatının dönüm noktası yağmurlu bir havada elinde ki pizzalarıyla bir bara giriş yaparak oldu.

Oldukça ünlü olan Kang kuzenlerin bir üyesi tam o esnada kapıdan giren ilk kızı dedesinin düğününe nişanlısı rolünde götüreceğini söylüyordu.

4/5

 a52 Cinderella with Four Knights 07_zpsitxhcq4w Cinderella04-01359

tumblr_nx1h5iFAh31udk8s3o2_1280

1391008295

Man From The Stars: 2013 girişli ve 21 bölümden oluşan bir dizidir kendileri.

400 yıl önce küçük kızı kurtarma girişiminden dolayı “uçağını” kaçıran uzaylımız en büyük kuyruklu yıldızın dünyaya yaklaşması için anlaşılacağı 400 yıl beklemek zorundadır. Bu arada küçük kıza aşık olmuştur lakin sevdiği ilk insan kollarının arasında can vermiştir.

Sessiz sakin hayatını geçirerek kuyruklu yıldızının gelmesini bekleyen bu uzaylı, son senesinde yeni bir komşu edinir. Bu komşu ünlü bir aktristir ve küçük kıza oldukça benzemektedir. 

Uzaylımız ölmeyi göze alarak aşkının yanında kalacak mıydı?

 

4,5/5

  ep4-dolce-gabbana-defaye Min-Joon-Cheek tumblr_n4j5u8boqb1tvs4fio1_540

 

Ve ögretmencikcik huzurlarınızda ilk yazısını bitirir. Düşüncelerinizin bizim için oldukça önemli olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Diğer yazılarımıza da göz atmayı unutmayın lütfen. ^-^

600 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply