Çatı Sistemleri Nasıl Olmalı?

0

Çatı Sistemleri Nasıl Olmalı?

Çatılar evlerimizi işyerlerimizi yağmur, kar, güneş gibi durumlara karşı koruyan ve muhafaza eden sistemlerdir. Bir yapının çatısı ne kadar sağlam olursa o yapının güvenliği ve de tasarrufu o kadar başarılı olur. İnsanlar genellikle yapıların ilk yapıldığı dönemlerde çok olmasa bile zamanla yukarıdan gelebilecek tehditleri gördüklerinde aslında çatıların önemlerini bir kez daha farkına varırlar bu nedenle de doğru çatı olması için yapımın tamamlanmasını değil aynı zamanda tamamlanmadan önce müdahale edilmesi gerekmektedir.

Günümüzde insanların estetik algısının da değişmesiyle beraber artık yapıların dış görünümlerine de bir hayli önem verilmeye başlandı. Bu bağlamda ise etrafınıza baktığınız zaman dekoratif amaçlı olarak değiştirilmiş ya da değiştirilmeye başlanmış yüzlerce çatıyı görebileceksiniz.  Çatı sistemleri için kullanılan bir çok ürün vardır örneğin doğal kiremitler, akrilik kiremitler yağmur indirme ve tamamlayıcı sistemler.

Bunu daha da açacak olursak bizler ülke olarak geleneksel bir çatı modelini kendimize benimsemişiz ve bu nedenle de bir çok çatı uygulamasında hale mahyaların kullanıldığını görebiliyoruz bunlar harçla konulan sistemler olduğu için ısı değişiklikleri ile zamanla yıpranabiliyor ve bu nedenle de çatlamalar oluşarak içeri su alımına neden oluyor. İşte bu noktada yapılabilecek en güzel şey bunun yerine kuru mahyalardır. Bu mahyalarda harç kullanılmadığı için nefes alıp vermeler meydana gelecektir bu sayede de hem estetik hem de sağlıklı bir görünüm elde edilir. Kuru mahyalardan kesinlikle içeri su geçirmeler yaşanmaz.

Çatı sistemleriyle ilgili daha bir çok öneriyi sizlere sıralayabiliriz ancak siz işin doğrusunu profesyonelinden öğrenmek istiyorsanız kesinlikle Aygrup Mühendisliği ziyaret edip detaylı bilgi almalısınız onlar size yapabilecekleri en profesyonel işle birlikte aynı zamanda ihtiyacınız olan çatı sistemlerini de hızlı bir şekilde sağlayacaktır.

259 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik