Bursa’da Patlama Oldu ! ( 27.04.2016 )

0

Yaklaşık bir buçuk saat önce , 17.25 sularında Bursa’da Ulu cami yakınlarından büyük bir patlama sesi duyuldu ! Patlama büyük bir panik yarattı. İlk başta Bursa’da oturan vatandaşlar doğal gaz yada trafo patlaması olarak düşünsede asıl sebep ilerleyen dakikalarda anlaşıldı.Patlama sırasında camide iki farklı cenaze vardı ve bu nedenle meydandaki vatandaş sayısı bir hayli fazlaydı. Olayla ilgili Bursa Valiliğinden hemen açıklama geldi. Açıklamaya göre bir kadın canlı bomba kendini patlattı.Emniyet kayıtlarından alınan bilgilere göre ise kadın 25’li yaşlardaydı , kadının düzeneği patlatmaya çalışır iken yanlışlıkla yere düşüp kendisini patlattığı da iddialar arasında. Kadın böylelikle üzerinde bağlı olan düzeneği Ulucami’nin batı kapısının önünde patlatmış oldu.

İlk kayıtlara göre , şimdilik 1 ölü 17 ise yaralı var. Canlı bomba olan kadın caminin batı tarafında parçalara ayrılırken etraftaki dükkanlar zarar görürdü, yaralılara ilk müdahaleyi vatandaşlar yaptı ve sonrasında ambulansın gelmesiyle birlikte hastaneye kaldırıldılar.

Şehrin en işlek noktasında meydana gelen patlamanın ardından polisin olay yerindeki incelemelerini hala sürdürse de olay anında mekanda dikkat çeken iki adamın aranıldığı tespit edildi.
Patlamadan hemen evvel sırtlarında çanta olan ve patlama olayından sonra sırtlarında ki sırt çantalarıyla farklı yönlere koşan iki adam şuan da emniyet tarafından aranıyor.

Yaralılar, ambulanslarla Muradiye ve Çekirge Devlet Hastanelerine kaldırılırken , yaralı yakınları hastaneye akın etti. Ayrıca polis ekipleri mekanı güvenlik çemberine aldı ve olay anı ile  ilgili ayrıntılı araştırmalar yapılıyor.

311 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Berfin.

Leave A Reply

Ankara Temizlik