Burçlara Göre Meslekler

0

Burçlar birbirinden farklı alanlarda yetenek sahibi olabilirler. Bu nedenle ise yeteneklerini kullanabilecekleri bir alanda harcamaları daha olumlu sonuçlar doğurabilir. Tabii ki de bu ne kadar doğru bilinmez. Hatta etik bir davranış olup olmadığı konusunda da tartışmalar sürüyor.. Fakat insanların burç yorumlarında kullanılan bilgilerin çoğu günümüzde tutuyor. Bu yüzden de burç yorumlarına göre meslek seçimleri konusu bir hayli merak uyandırıyor..

 

6_daslan

Aslan Burcuna Uygun Meslekler

Üst seviyede ve sürekli göz önünde olan aslan burçları;

Avukatlık, başbakanlık, başkanlık, kamu memurluğu, hükümet, şeflik, reklam, oyunculuk, yöneticilik, borsacılık, halkla ilişkiler, politika, borsa, maliye gibi işlerde çalışabilirler.

 

5_dyengeç

Yengeç Burcuna Uygun Meslekler

İnsanlara yardım etmek, onların ruhlarına dokunmak ve kendi düşündüklerini paylaşmayı seven yengeç burçları;

Şairlik, vatan ile ilgili görevler, yazarlık, doktorluk, hemşirelik, oyunculuk, müzisyenlik, cemiyet faaliyetleri, bakıcılık işleri, anaokulu öğretmenliği, psikologluk gibi işlerde çalışırlar ise kendilerini daha mutlu hissedecekleri tahmin ediliyor.

4_dikizler

İkizler Burcuna Uygun Meslekler

Meraklı kişilikleri, yardımseverliği ve göz önünde olup fikirlerini paylaşma özelliklerine sahip olan ikizler burçları;

Doktorluk, öğretmenlik, dedektiflik, kütüphanecilik, bilim insanı, yazarlık, yayıncılık, reklam, muhasebecilik, vekillik, temsilcilik, ofis memuru, editörlük, işverenler, sağlık teknisyeni, hatiplik, komisyonculuk, müfettişlik, kimyagerlik, ofis memurluğu, diyetisyenlik, DJ’lik, gözlükçülük, matbaacılık, düzeltmenlik ve matematik-istatistik alanında işlerde daha başarılı olabilirler.

akrep

 

Akrep Burcuna Uygun Meslekler

Çok kalabalık ve yüksek sesli ortamlardan hoşlanmayan ve aşırı kıskançlıkları ile tanınan akrep burçları;

Adli ve idari işler, araştırmacı, dedektif, terapist, tetikçi, politikacı ve borsacı olmalarıyla biliniyorlar.

8_dterazi

Terazi Burcuna Uygun Meslekler

El becerileri gelişmiş, genellikle sanat ve spor ile ilgili ve duygularını çok derin yaşayan insanlardır.

Mimarlık, dansçılık, giysi tasarımcılığı, kuaförlük, jüri, pazarlama, otel sahibi, güzellik uzmanları, ortaklıklar, sanatçılar, sanat galericiliği, şekerleme üreticileri,  müzisyen,  şairlik, restoran işletmeciliği, güvenlik vb işlerde oldukça başarılı olabilirler.

3_dboğa

Boğa Burcuna Uygun Meslekler

Terazi burcuna yakın özellikler gösteren boğa burcu ise tıpkı onun gibi el becerileri gelişmiş ve genellikle duygularını çok içlerde yaşarlar. Onlara en uygun işler de Terazi burcu ile neredeyse aynıdır.

Amatörlük, mimarlık, şekerleme üreticiliği, dansçılık, bahçıvanlık, moda, müzisyenlik, patronlar, moteller, restoran işletmeciliği, şairlik, sosyal hizmetler, sanatçılar, ortaklıklar vb işlerde başarılı olacakları düşünülüyor.

indirkoç

Koç Burcuna Uygun Meslekler

Güçlü ve iradeli yapısıyla, bedensel faaliyetlerde oldukça iyi olan koç burçları;

Ordu ve askerler, yangın ve itfaiyecilik, makinistlik, marangozluk, tamircilik, ormancılık, kimyagerlik, cerrahlık , inşaat işçileri ,atletler, güreşçiler vb..

 

10_dyay

Yay Burcuna Uygun Meslekler

Bedensel faaliyetlerde ve sporda kendilerini göstersen yay burçları;

Elçilik, danışmanlık, okçuluk, jokeylik, vergi memurluğu, avukatlık, doktorluk, maliyecilik, psikologluk, profesörlük, şeriflik, gemiler ve nakliyat, eczacılık, vaizler, hakimler, yöneticilik, hayır kurumları, şirket hukuku vb işler için adeta seçilmiş kişilerdir.

indirbaşak

Başak Burcuna Uygun Meslekler

İkizler burcu  gibi meraklı ve yardımsever olmaları nedeniyle onların yapabileceği birçok mesleği başak burçları da yapabilir..

Doktorluk, öğretmenlik, muhasebecilik, temsilcilik, ofis memurluğu, diyetisyenlik, gözlükçülük, müfettişlik, matbaacılık, editörlük vb..

 

11_d

Oğlak Burcuna Uygun Meslekler

Bilek gücü iyi ve mekanikten anlayan oğlak burçları;

Sivil mühendisler, müteahhitlik, çiftçilik, jeologluk, matematikçiler, tamircilik, arkeoloji, tarım, halıcılık, kimyager, icra memurluğu, muhafızlık, marangozluk gibi işler için uygun oldukları belirtilmiştir.

 

kova

Kova Burcuna Uygun Meslekler

Hava grubu mensubu olan kova burçları;

Pilotluk, uçak mühendisliği, havacılık, otomobil imalatçılığı, elektrikçi, fotoğrafçılık, mucitlik, bilgisayarcılık, yazarlık, yayımcılık, astrolog ve radyoloji gibi mesleklerde iyi yerlere gelebilmişlerdir.

 

balık

Balık Burcuna Uygun Meslekler

Hayal gücü yüksek ve renkli kişiliğe sahip olan balık burçları;

Kimya mühendisliği, gemiler ve gemicilik, denizcilik, seyahat yerleri işletmeciliği, soruşturmacılar, eczacılık, barmenler, dedektifler, fotoğrafçılık gibi doğa ile iç içe işlerde kendilerini göstermişlerdir.

413 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply