Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

0

Haziran ayının ikinci haftasında film sevenleri güzel süprizler bekliyor. Bu hafta vizyona girecek 2 yerli 7 yabancı toplamda 9 tane film var.

Bu filmler arasında yabancı olarak; Sihirbazlar Çetesi 2, Zootropolis: Hayvanlar Şehri, Korku Seansı2 yer alıyorken yerli filmler ise Ve Panayır Köyden Gider ile Sekerat Son oluyor.

 

 

SEKERAT SON

seke

Şeyda Şen’in senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı Sekerat Son, haftanın yerli filmlerinden birisi. Meltem Miraloğlu, Batuhan Aydar, Almila Kuruoğlu, Reyhan İlhan, Esra Harmanda, Celal Bikay gibi isimlerin rol aldığı yapım; Genç bir ressam olan Seda’nın hayatı, ard arda yaşadığı travmatik olaylar ile sarsılır. Ruh hali bozulmaya başlarken, öteki dünyaya yönelir ve kendisini karanlık güçlerin etkisi altına girmiş olarak bulur. Kendi iradesi dışında bağlantılar kurarken yaşadığı korkuların sebebini anlayamayan kadın sonunda gerçek ile yüzleşir. Sekerat “Son” izleyiciye ölümün sırrını sorgulatırken varlıkların sadece görünen maddi yanlarından ibaret olmadığını konu alıyor.

VE PANAYIR KÖYDEN GİDER

pana

Engin Altan Düzyatan, Cem Davran, İlyas Salman, Açelya Devrim Yılhan, Meral Çetinkaya, Ercümant Balakoğlu’nun rol aldığı filmin senaryasu Mete Sözer tarafından yazılıp yönetiliyor. Filimde geçmişi sırlarla dolu küçük bir köyde yaşanan tuhaf olaylar ele alınıyor.

SİHİRBAZLAR ÇETESİ 2

sihir

İlk filmi 2013 yılında vizyona giren ve beklenenden fazla bir ilgiyle karşılaşan Sihirbazlar Çetesi’nin devamı 10 Haziran’ın yeni filmlerinden. Ed Solomon’un senaryosunu yazdığı, Jon M. Chu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmde sinemanın önemli isimleri yer alıyor. Mark Ruffalo, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Morgan Freeman, Dnaniel Radcliffe, Michael Caine, Lizzy Caplan, Dave Franco gibi isimleri bir araya toplayan Sihirbazlar Çetesi 2, bugüne kadar görülmemiş bir soygun planı ve her şeyin ardındaki adamı meydana çıkarmaya çalışan çetenin hikayesini anlatıyor.

FIRTINALI HAYATLARA

fır

Scott Berg’ün “Max Perkins: Editor of Genius” adlı kitabından beyaz perdeye uyarlanan filmin senaryosu John Logan taraından yazıldı. Michael Grandage’in yönetmenliğini üstlendiği filmde, Colin Firth, Jude Law, Nicole Kidman, Laura Linney, Guy Pearce, Dominic West gibi isimler rol alıyor alıyor. Filmde; Thomas Wolfe, Ernest Hemingway ve F. Scott Fitzgerald gibi edebiyat tarihinin önemli yazarların hayat hikayelerinden bahsediliyor.

KORKU SEANSI 2

korku se

2013 senesinde doğaüstü olayların tanınmış araştırmacıları Ed ve Lorraine Warren’ın hikayelerine odaklanan Korku Seansı’nın devam filmi vizyonda. Warren’lar, doğaüstü araştırmalarına, kötü niyetli bir ruhun dört çocuk sahibi bekar bir annenin evine dadanması üzerine, aileye yardım etmek için Kuzey Londra’ya doğru yola çıkıyorlar. Korku filmlerinde ustalaşmış yönetmen James Wan’ın kamera arkasına geçtiği, filmin senaryosunu Carey Hares, Chad Hares, James Wan ve David Leslie Johnson tarafından yazıldı. Patrick Wilson, Vera Farmiga, Franka Potente, Frances O’Connor gibi ünlü isimler filmde rol aldı.

ZOOTROPOLİS: HAYVANLAR ŞEHRİ

zoo

Yönetmen koltuğunda Byron Howard ve Rich Moore’un oturduğu animasyon filmi, medeniyetin geldiği ve teknolojik imkanlarla birlikte hayvanların bir arada yaşadığı Zootopia, konuşan tilki Nick’in, üzerine atılmaya çalışılan bir suçtan kurtulma çabasını beyaz perdeye taşıyor. Disney ekibinin yeni animasyonunda Cem Yılmaz seslendirme kadrosunda yer alırken senaryo Jared Bush ve Michael Giacchino kaleminden çıkıyor.

KİM KADIN KİM KOCA

2

R. Balki’nin senaryonusunu yazıp yönetmen koltuğuna oturduğu, Kim Kadın Kim Koca filminde Bollywood sinemasının tanınmış isimleri olan Kareena Kapoor, Amitabh Bachchan, Arjun Kapoor, Rajat Kapoor, Jaya Bhaduri gibi isimleri bir araya getiriyor. Romantik-komedi tarzındaki filmde başarılı bir iş kadını olma hayalleri kuran Kia ve yeni tanıştığı Kabir’in eğlenceli hikayelerini konu alıyor.

BELGICA

bel

Çekmiş olduğu “Kırık Çember” filmiyle En İyi Yabancı Film Oscar’ına aday olan Felix van Groeningen’in senaryosunu yazıp yönetme koltuğuna oturduğu Belgica’da sanata olan tutkusundan vazgeçmeyip yeni açtığı bara yansıtan Jo ve ağabeyi Frank’in hikayeleri konu alıyor. Oyuncu kadrosunda ise Stef Aerts, Tom Vermeir, Dominique Van Malder, Charlotte Vandermeersch, Boris Van Severen gibi isimler yer alıyor.

ÖZEL KARGO

özel

Hafta sonu vizyona girecek filmler arasında yer alan Özel Kargo aksiyon tutkunlarının dikkatini çekecek filmlerden birisi. Max Adams’ın senaryosunu yazıp, yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmde Bruce Willis, Mark-Paul Gosselaar, Claire Forlani, John Brotherton gibi isimler rol alıyor. Filmde, büyük bir soyguna hazırlanan Jack ve ekibinin kendilerini büyük bir dolandırıcılık oyununun içerisinde bulmasından bahsediliyor.

 

 

200 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply