Boğa Burcu Özellikleri

0

Malum Nisanın 21ine son 1 gün kaldı… Son 1 gün kalmışken de boğa burcundan bahsetmemek olmaz…

21 Nisan-20 Mayıs tarihinde doğanların burcudur Boğa Burcu. Genel yapı itibariyle zorluklar karşısında sabır gösteren kararlı bir kişiliğe sahiptirler. Son derece sabırlı bir yapılarının olması nedeniyle Boğa Burçları genellikle erken olgunlaşmış kişilerdir. Risk almaktan hoşlanmazlar. Boğa Burcu’nun karar aşaması, ince eleme sık dokuma sürecinden geçtiği için, bir şeye karar vermişlerse onları kararından hiçbir şey döndüremez. (denemeyin bile deriz)

Alışkanlıklarına bağlıdırlar, garantici yapıları nedeniyle işi hiçbir zaman şansa ve yarına bırakmadıklarından, sürprizlerden de hoşlanmazlar. Boğa Burcu koç burcu gibi egoist değildir, tam aksi özellikleri itibariyle komplekslerinden arınmış bir burçtur.

Boğa Burcu erkeği aceleci değildir. Hayatı yavaş yavaş tadına vararak, sindirerek yaşar. Gösterişi sevmez ve popüler olmak gibi bir amaçları da yoktur. Boğa burcu erkeği açık mesajlardan hoşlanır, yani net olmaktan. İstediğiniz her neyse doğrudan belli edin, ilgisini çekiyorsa adım atacaktır. İlgisini çekmiyorsa da zorlamayın, o istemedikçe olmaz o.

Boğa Burcu kadını ise; fiziksel olarak güçlü dişilikleriyle öne çıkar. Hani hükümet gibi kadın derler ya, heh işte tıpkı öyleler. Bu nedenle fizikselliğe önem verir. Kalıplaşmış flört yöntemlerinden, âdet olarak sunulan hediyelerden, yapmacık davranışlardan hoşlanmaz. Farklılığı severler, kalıplaşmış şeyleri sevmezler. Hisleri ön plandadır ve bunu güçlü bir şekilde hissettirirler, hiç çekinmezler.

Tüm burçlar arasında en azimli burçtur diyebiliriz. Hırslıdırlar, tuttuğunu kopartan bir yapıya sahiptirler. Bir şey üzerine karar verdikten sonra yapmak istediği şeyden Boğayı kimse alıkoyamaz ve hiçbir engel onu engelleyemez. Hangi yolu izleyeceklerine tam olarak karar veremeselerde, hayattan ne almak istediklerini iyi bilirler. Boğa burcu oldukça güçlü bir burçtur. En ama en önemli özelliği güvenilir ve sağlam duruşlu olmasıdır. Mantıklı hareket etmeyi pek beceremezler, daha çok duygularına ve tutkularına ses verirler. Boğa burcu insanı mutlu olmayı sever, o yüzden kendisini mutlu etmeyecek şeyler ilgilenmekten hoşlanmazlar. Hayatın mutsuzluk için kısa olduğunu düşünürler. Oldukça sabırlı bir burçtur boğa burcu, bir konuya veya bir kişiye uzun süre tahammül edebilirler. Bu yüzden de ilişkilerde hep verici olurlar. Bu nedenle de uzun bir süre yapılan hataları görmezden gelebilirler fakat haksızlığa uğradığını veya kandırıldığını hissederse, hele ki bu durumun ona üzüntü verdiğini farkederse oldukça hırslı bir yapıya dönüşebilirler. Kısacası boğa burcunun sevgisi, sevgi… Öfkesi ise yanına bile yaklaşılmayacak türdendir.

Boğa burcu, hareketli bir yaşantıya alışık değildir. Yaşamanlarının sabit olmasını severler. Çünkü boğa burcu, ağırbaşlı, tutucudur. Gelip geçici değil, kalıcı güzelliklere ve sevgiye önem verirler. Boğa burcunun kişiliği, bir konuda hayal kırıklığına uğrarsa, kıskanç ve hükmedici davranışlara dönüşebilir. Boğa burcu, Oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kolay kolay bir konuya inandırılamazlar. Hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmezler. Araştırmak ve denemek isterler. Tüm bunların sonucunda Boğa, diğer insanlara göre daha geç harekete geçer. Ancak başarılı olması herkesten daha üst seviyededir. Boğa burcu paylaşmayı bilen, ufak tefek şeyler ile mutlu olmayı bilen özelliklere sahiptir. Dost ve arkadaş olarak şefkatli ve vefalıdır. Boğa burcu huzuru ve dengeyi tercih ederler. Olumsuzluklardan uzak durmak isterler, hayata pozitif yönden bakmayı severler. Çekingen bir yapıya sahiptirler, sakin ve sessizdirler. Huzurlu bir hayat sürmekten yanadır, bu nedenle fazlada tartışmaya girmezler. Sevdikleri insanlarla vakit geçirmek onlar için her şeyden önemlidir.

Boğa Burcuna Ne Tür Hediyeler Alınır?

Boğa Burcu Kadını: Altın ve ziynet eşyalardan hoşlanırlar. Güzelliklerine düşkün boğa kadınları için güzellik ürünleri, terlik, yumuşak dokuma kazak, parfüm vb. şeyler boğa burcunun seveceği tarz hediyelerdir. Şık saatleri severler, kadınsılığı yansıtacak hediyeler onlar için oldukça güzel hediye kategorisine girer.

Boğa Burcu Erkeği:  Deri bir cüzdan onlar için oldukça iyi bir hediyedir, rahatına düşkün oldukları için Sweatshirt gibi şeyleri severler.

Boğa Burcu Ünlüler

 1. Adolf Hitler
 2. Al Pacino
 3. Ayhan Işık
 4. Aykut Kocaman
 5. Barbra Streisand
 6. David Beckham
 7. Çelik
 8. Demet Akalın
 9. Demet Evgar
 10. Ferda Anıl Yarkın
 11. İzel
 12. Jülide Ateş
 13. 2. Elizabeth
 14. Lenin
 15. Nükhet Duru
 16. Rüştü Reçber
 17. Salvador Dali
 18. Shekespeare
 19. Şebnem Dönmez
 20. Turgay Şeren

341 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Share.

About Author

Ece / 20 / İstanbul / Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik