Bitki Çaylarının Faydaları

0

1-Papatya Çayı

Papatya çayı uykusuzluğa,bulantılara,strese,sırt ve bel ağrılarına,boğaz ağrılarına,bağırsak sorunlarına ve mide kasılmalarına birebirdir.Ayrıca egzama,mantar gibi cilt hastalıklarında da belirtileri hafifletir.

papatya

2-Rezene Çayı

Rezene çayı sindirimi düzenler,öksürüğe iyi gelir ve ayrıca anne sütünü arttırdığı söylenmektedir.İştahı bastırır ve diş ağrılarını azaltır.

rezene-cayinin-faydalari

3-Hibiskus Çayı

Tansiyonu ve kolesterolü düşürür.Kilo vermeye yardımcıdır ve şişliği alır.

hibiskus-cayi-demlik

4-Tarçın Çayı

Mide kramplarına iyi gelir.Kilo vermeye yardımcı olur ve dolaşımı arttırır.Kan şekerini düzenler ayrıca mide kramplarına iyi gelir.

tarcin-cayi

5-Melisa Çayı

Melisa çayı stresi azaltır,ateş düşürür,ter atılmasını sağlar,sindirim sorunlarına birebirdir.Aynı zamanda uyku sorunlarına karşı da kullanılabilir.

melisa-cayi-nedir-faydalari-nelerdir-43634

6-Sarı Kantaron Çayı

Depresyon tedavisinde kullanılır,bel ağrısına iyi gelir,sarılık tedavisinde kullanılır ve göğüs ağrılarına iyi gelir,cilt hastalıkları içinde kullanılıyor.

sari-kantaron-cayinin-faydalari(1)

7-Lavanta Çayı

Kaygıyı ve ağız kokusunu giderir,öksürüğe iyi gelir ve depresyon tedavisinde kullanılır.Astım belirtilerini hafifletir ve şişkinliği alır.Aynı zamanda soğuk algınlığı içinde kullanılır.

lavanta-cayinin-faydalari

8-Adaçayı

Saçların beyazlamasını yavaşlatır.Hafızayı güçlendirir ve boğaz ağrısını alır.Aynı zamanda beyin fonksiyonlarını geliştirir ve sakinleştirir.

adacayinin-cilde-ve-saca-faydalari1

9-Ihlamur Çayı

Ateş düşürür,öksürüğe iyi gelir,stresi ve kaygıyı azaltır,kan basıncını düşürür,boğaz ağrısını alır,çarpıntıyı giderir,gribe ve nezleye iyi gelir,damar sertliğine karşı kullanılır.

ihlamur-cayinin-faydalari

10-Biberiye Çayı

Hafızayı güçlendirir.Kan dolaşımını arttırır,stresi azaltır,baş ağrısı ve migren ağrılarına birebirdir.

biberiye-cayi-nasil-yapilir_646x340

11-Isırgan Otu Çayı

Yüksek miktarda demir içerir,sindirimi düzenler,böbrekleri temizler,saman nezlesine iyi gelir,öksürüğe iyi gelir,ağrıları azaltır.

isirgan-otu-cayi-nasil-yapilir_646x340

373 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Adım Belemir Gamze.Henüz lise mağduru bir gencim fazlasıyla saçmalayan işinize gelirse kafa dengi ha eğer gelmezse oldukça sinir bozucu birisiyim.Unutmadan,herkese merhaba!

Leave A Reply

Ankara Temizlik