Bir İlişkinin Başlarından…

0

Önce tanışır sonra tanırız insanları. Tanıdıkça sever sevdikçe bağlanırız. O tanışma anında da doğru konuşan insan çok azdır.

Seni hiç bırakmayacağım” denir. Hani nerede öyle diyenler?

Kıyafetine karışmam” denir. Ne oldu, sonradan dar pantolon giymenize bile mi karıştı?

Hayatıma giren en güzel kişisin” denir. Kim bilir kaç kişiye daha aynı sözleri söyledi…

Ben hep uzun mesaj atarım sana” denir. Pardon kardeş kaç kere attın o uzun mesajı? Hani attıysan da hangi siteden kopyala-yapıştır yaptın?“Karşı cinsten arkadaşın olabilir, karışmam ben” denir. İlişki ilerledikçe de zaten bir sürü kişiyle konuşuyosunlar iğrenç iğrenç yakıştırmalar…

Ya da mesafeli ilişkilerde “Ya hayır mesafeler engel olmaz ki bize” denir. Zaman geçti yanında bir sürü kızlı/erkekli fotoğraflar oldu, kıskandın değil mi? Sonra bir kavga ettiniz “ben yakınımda olanları mutlu edebilirim” dedi falan. Hey yavrum… Mesafeler engel olmaz lafıyla neler yaptı sen orada göbek büyüttün. Doğru bir söz. Mesafeler engel olmaz. Ama yanlış söylenmiş. Mesafeler seven insanlara engel olmaz. Onlar ne yapar eder görüşür, onlar ruhen yan yanadır zaten..

Arkadaşlar birini sevecekseniz başta söylediklerinizi yalan dolanlarla doldurmayın. Birini sevecekseniz direkt olarak doğruları söyleyin. Ben şöyleyim ben böyleyimler zaman geçtikçe ne olacak?

-Aa böyle değil miydi, e ama sen bana öyle demiştin..

-Iı şey öyleydi de sonradan böyle oldu, böyle olunca şöyle oldu falanlar filanlar..

Başından doğruyu konuş ki bi güven oluşsun. Pisliklik yapmadan doğruyu konuşun. Öyle olduğunda bakın görün nasıl güzel sevip seviliyorsunuz. O kıskandığınız mutlu çiftlerin hayatı bir bakmışsınız sizin hayatınız olmuş..

 

457 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik