Bilim-Kurgu Konulu Dizi Önerileri

0

1-) Doctor Who


 thIMDb Puanı: 8.8

Doctor Who, BBC yapımı İngiliz televizyon dizisidir. Dizinin konusu doktor olarak bilinen, ancak zamanda yolculuk yapan insansı dünya dışı varlık  olan Zaman Lordu’nun maceralarını anlatmaktadır.

Benim dizice yorumum şöyledir ki; dizinin uzun soluğu ve popüler kültür izlerince uyarlanmış senaryosu ile sürekliyici yapısı emin olun hayranlık verici izlenmese bile bilinmesi gerektiğini düşünüyorum.

2-) Äkta Människor


images (8)

IMDb: 8

Äkta Människor, Türkçesi Gerçek İnsanlar anlamına gelen bir İsveç dizisidir. SVT kanalında yayınlanan dizi, “inbot” denilen insan-robotların var olduğu bir dünyada geçiyor.

Yine bir asosyaluzayli yorumu =P Yapay zeka içeren her hikaye, her yapıma balıklama atlayan bir yapı var. Beklentilerim ve ben oturdum karşısına, beklediğimden de düzgün bir çıktı. Bu konuda izlediğim birçok film, okuduğum birçok kitap aksine çok iyi bir giriş yaptı dizi.

3-) The 100


images (9)IMDb: 7.8

97 yıl önce nükleer kıyamet, Dünya’nın bir kısmını yok etmiş, medeniyeti çökertmiştir. Tek kurtulanlar, felaket sırasında 12 uluslararası uzay istasyonunda bulunan 400 kişidir. Üç kuşak uzayda doğmuş ve sayıları 4.000’i bulmuştur. 12 istasyon artık birbirine bağlıdır ve tek amaçları hayatta kalmaktır. Burada idam cezası ve nüfus kontrolü gibi acımasız uygulamalarla kurulan bir düzen vardır.

Oldukça sağlam bir kadroya sahip olan dizide, Lost’tun Desmond’ı (Henry Ian Cusick), The Vampire Diaries’in Pearl’ü (Kelly Hu), Person of Interest’den herkesin sevdiği Zoe (apaige Turco), Grey’s Anatomy’den Isaiah Washington ve birçok genç oyuncu bulunmaktadır. ^.^

4-) Orphan Black


indir

IMDb: 8.4

Dizi bir dolandırıcı olan Sarah Manning’in kendisine tıpatıp benzeyen Beth Childs adındaki bir kadının intiharına tanık olması ile başlar. Bu kadın Sarah’ın birkaç klonundan biridir. Beth’in ölmesiyle Sarah onun kimliğini ve mesleğini (polis dedektifi) alır.

Yorumum da yorumum yok net bir fikre sahip değilim tek bölüm bilince ama övgü ve IMDb puanına hele ki konusuna bakılında izlenmesi gerek bir dizi olduğu açık ve net ortada.

5-) 11.22.63


images (10)Bir zaman yolculuğu hikayesi anlatacak olan 11/22/63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alacak. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak. Ancak işler çok geçmeden sarpa saracak; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılacak ve hayatının aşkı ile karşılaşacak…

237 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply