Gozlerimdekibulutlar Röportajı

0

Merhabalar!

Bugün röportaj köşemizde ince ruhlu biri var, kim mi? Tabiki de Mehmet (@gözlerimdekibulutlar) röportajın sonuna ise kendi yazdığı sözlerden bazılarını ekledik. İnşallah beğenirsiniz. :’)

1-Öncelikle seni bir tanıyalım Mehmet Karslı kimdir? Ne yer? Ne içer?

–  Eheheh. Mehmet Karslı, asosyal, kendi halinde, odasından çıkmayan, çıktı mı da gıkını çıkarmayan, monoton birisi. Mantı yer, vişne suyu içer. ⁠⁠⁠Dışarı çıktığı vakitler de oluyor tabi ama, fazla gezmez. ⁠⁠⁠⁠⁠Yazmayı sever, ama kendi halinde. Övünmez. Bazen bana “övün artık” yeter diye söverler  ama, küçüklükten gelen bir huy ayıptır söylemesi biraz mütevaziyim. Nereden kaptım bilmiyorum. Kendim hakkında güzel bir şey söylenilse, zor kabul ediyorum. Kitap da okuyorum ama sıkça değil. Okuyorum, bitirince bir aya yakın kitap okumuyorum. Çünkü biraz da özleyim istiyorum. Özleyince de bağlı bağlı okuyayım diyorum.

⁠⁠ ⁠⁠⁠İlginç bir huyu da vardır onu paylaşayım; herkes tarafından keşfedilmiş bir şeyin onun için bir özelliği yoktur. Örnek vereyim, herkesin keşfettiği güzel bir müzik. Ne bileyim, Cem Adrian diyeyim örnek olarak. Dinlemiyorum. Güzel adam vesselam ona lafım yok. Lakin, huy işte. Bu yüzden yeni şarkılar ararken baya zorlanıyorum. Birilerine lakap takarken kendime özel bir şey olsun istiyorum. Atıyorum, İsmail diye bir çocuk var ve herkes ona “İso” diyor. Ben ona onu demem, döner dolaşır kendime özel bir şey bulurum. Deli miyim ne. Ya da belki de, hatırlanmak istediğimdendir, bazı farklılıklar ile zira insan hasret kalıyor, hatırlanmaya yani.

+ Kesinlikle öyle 🙂

WhatsApp-Image-20160713 (3)

2-İlham perilerine inanır mısın? İlham perilerin var mı?

– Peri var mı bilmem de, insanın ilham aldığı şeyler çok. Anılar gibi.

+Hatırladıkça sana o an ilham veren bir anın var mı? Varsa bizimle paylaşır mısın?⁠⁠

– Birden fazla var aslında. Her insanın da öyledir. Ne bileyim, blogumda az çok bahsetmiştim aslında yine söyleyeyim. İnsanın çok anısı var. Bazıları öyle ki, göğüs kafesine kazınır. Benimde göğüs kafesime kazınan anılarım var. Ama dediğim gibi, birden fazla. Nasıl dersen eğer, ilk itiliş, ilk kavga, ilk sigara, ilk dayak, ilk ihanet, annene karşı ilk defa sesini yükseltmen… Bunlar gibi işte.

3-Yazmaya ne zaman ve nasıl başladın?

– Aslında çok küçükken bir günlüğe başladım. Kilidi olanlar falan var ya kapağında, öyle de bir defterim vardı. Yazar dururdum ona çocukluk kafamla bir şeyler. Ama bir gün, bize misafir geldi. Dışarıdaydım. Eve bir geldim, o defterin kapağı açık. Ablam ve misafir olacak o kız defteri okuyorlar. Sonra defteri çöpe attım sinirden. Uzun bir süre yazmadım. Sonra yaş ilerledi, büyüdüm. Biraz yara da aldım :’) öyle kimselere de anlatamadım, (içime kapanığımda biraz) benimde aklıma yazma fikri geldi. Yazdım da yazdım. Bir okuyanın olması dileğiyle değil, bu yangına yel olması dileğiyle yazdım

4-Kendi hayatını yazma fırsatın olsa hayatında ne gibi değişiklikler yapardın?

– Hiç bir değişiklik yapamazdım. Çünkü bazen çok aptal olabiliyorum.

5-Bir şeyler yazarken dışarıdan bakan biri seni görse ne der?

– Bir şey demez sanırım ama, robot derse şaşırmam :’)

6-Çok önemli bir işin çıktı ve aklına o anda mükemmel fikirler geldi. Ne yaparsın

– Fikri unutmamak için bir yere not alırım, en azından o fikre dair bir kelime de yeter.

7-Herkes bu kitabı/filmi okumalı-izlemeli dediğin kitap ve film hangisi?

– Herkes mutlaka Yüzüklerin Efendisi üçlemesini izlemeli :’) Bayılırım. Kitap olarak da, Özdemir Asaf’ı söyleyebilirim. Sen bana bakma, ben senin baktığın yönde olurum.

8-En büyük sakarlığın nedir?

–  Burada çok güzel yemyeşil bir alan var. Eve yakın. Oraya giderim arada otururum. Bir gün yine otururken, arkadaş aradı. Neredesin dedi. Bende böyle böyle gel dedim. Konuşurken telefonda dalmışım çime bir oturdum mübarek boy abdesti aldım. Sulamışlar biliyor musun?.. İki tane sevgili bana bakıp güldü çünkü oturduğum gibi kalktım. Saliselik bir oturuş oldu yemin ederim.

+ Baya kötü bir durum olmuş 😂

WhatsApp-Image-20160713 (2)

9-İlk görüşte aşk kavramına inanır mısın?

– İnanırım da, bu kişinin de sadakatine bağlı. Sonuçta herkes aşığım der, ama iki üç gün sonra unuttum der, güler.

10-İlk kaç yaşında ve nasıl aşık oldun?

– On dört yaşındaydım. İlk görüşte aşık oldum :’) Ama bu farklıydı ya. İlk aşk sonuçta. O sıra aşktan falan bir haberim. Ne bileyim, doğru düzgün bir kızın gözüne bile bakmamışım… Ama birisi geldi. Öyle bir geldi ki, tam şuramda yuva yaptı kendine adeta. Hala da unutmam zaten, ilk sonuçta. Yıllar geçse de ilk kalacak.

11-Küçükken en çok sevdiğin oyuncağın neydi?

– Action Man 😂😂

+ Şimdi nerede peki oyuncağın?

– Akrabadan akrabaya dolanıyordur annem sağolsun 😂

12-Bize bir çocukluk anını anlatır mısın?

– Beş yaşında falandım o sıralar, ama hala hatırlıyorum. Komşudaydık ailecek. Bağlarımız iyiydi. Susadım. Annemden su istedim. Hadi kendin al da herkes görsün dedi. Heveslendim, almaya gittim. Aldım içtim, mutfaktan çıktım. Koridor boyunca banyo falan var. Yürüyorum salona doğru. Birden korkunç bir yüz çıktı. Çığlık attım. Gerizekalı komşum beni korkutmuştu. Sonra zaten annemgil ona küstü. Hiç uyuyamadım, bir ay da dilim tutuldu.

+ Ne çektik şu komşulardan. 😀

13-En çok pişman olduğun şey nedir?

– O, işte aşık olduğum kız ile son bir kez konuşamamak.

14-İlk hayal kırıklığın neydi?

– İlk hayal kırıklığına içimi döktüğüm vakit uğradım.

+ Tam olarak nasıldı açıklar mısın?

– Ben zaten blogumu bu amaçla açmıştım. İçimi dökmek için. Neden tumblr dersen, çok araştırdım kaybolmadan önce. Ve gözüme çok tatlı bir site olarak geldi. Hem kimseler tarafından da keşfedilmemişti. Neyse, bir gün bloguma içimi dökmüştüm. Baya ama. Sonra bir kaç insan yargıları ile ciğerimi yaktılar. Bende hayal kırıklığına uğradım. O gün bugündür, çok zor anlatırım bir şeyler.

15-Hayatına yön veren şeyler yaşadın mı? Bizimle paylaşır mısın?

– Hayatıma yön veren şeyler yaşadım aslında. Psikolojik bir rahatsızlık geçiriyordum. Annem ile bu sefer bir başka tartıştık. Gelen kriz mi diyeyim ne diyeyim artık her neyse, sonucu sandalyeyi yere fırlatmıştım. Annem benden korkmuştu o gün. Bir insan oğlundan korkar mı? Gözlerinde bunu görebiliyordum. Ağlamaya başladı. Hıçkırıklara boğuldu ve bu benim suçumdu. O vakit, yatağımın ucunda otururken kendime birşey söyledim. “Kötüysen, iyi bilsinler. Kanıyorsa, iyileşti bilsinler. Kendi yaran uğruna, başkalarını yaralama.” rahatsızlığım zaten yaşadığım şeylerden dolayı oluşmuştu. Bende, iyileşmek için bir adım attım.

16-En sevdiğin renk ve neden o renk?

– Gri. Çünkü ne beyaz, ne siyah

17-Aldığın en saçma anonim sorusu neydi?

– “Sevdiğim çocuk bana geçen çok kısasın dedi ne yapmalıyım”

+ 😂

18-Blogunda kendi yazdığın birçok yazı ve sözler mevcut ayrıca çok beğeniliyor ilerleyen zamanlar da sen de bir kitap çıkarmayı düşünür müsün?

– Hayır hayır :’) o kadar da güzel yazdığımı düşünmüyorum, ve o kadar da kendime güvenmiyorum.

19-Buradan aktarmak istediğin bir şeyler var mı?

– Ne gibi mesela 😂

+ Halka sesleniş yapabilirsin 😂

– Eeey benim yaratıcı mı yaratıcı, tatlı mu tatlı tumblr halkım! İçinizdeki samimiyet, sizin en büyük nimetinizdir, kalbinizden gelen. Yemeyi de, paylaşmayı da iyi bilin. İyi biliyorsunuz ya, sizleri çok seviyorum 💙

20-Son olarak sitemize şöyle bir baktığında nasıl buldun?

– Vallahi siteniz çok tatlı. Çikolatalı bir alman pastasından bile daha tatlı. Gökhan’ın kod yazan, düzenleyen, emek veren ellerine ve de yüreğine sağlık. Çok güzel, lafta olsun diye de söylemiyorum bunları. Yazıları, paylaşımları, makaleleri ile bir başka. Bir çok siteden daha güzel.

+ Bu güzel röportaj için sana teşekkür ederim 🙂

– Ben teşekkür ederim. :’)


Sizler için Mehmet’in blogundan birkaç tane söz bırakıyorum. Dilerseniz blogundan daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

* Baba, ben on yedi yaşımı bir defter yaprağı arasında kuruttum.

* Günün birinde ay bile güneşe tutuluyor, biz hâlâ imkansızız.

* Sana ne kadar ulaşmaya çalışırsam çalışayım, sen her an gökyüzüne uçmaya hazır bir güvercinsin.

* Kaptanın seyir defteri, kadının elleri.

* Kuş kadar aklımla sana gökyüzü olmaya çalıştım.

 

583 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Edebiyat ve müzik aşığı öylesine biri./Ankara

Leave A Reply

Ankara Temizlik