Belmez Kasabası Gizemi

0

Bu kasaba, İspanya’nın Andaluzya eyaletinde bulunan yaklaşık 2000 kişinin (tabii o zamanlar) yaşadığı kasabadır. Asıl yani kasabanın tam adı Belmez defa Moraleda’dır.

Bu kasabada yaşanan şeyler yaklaşık 30 yıl süreli şekilde bilim ve din adamlarının dikkatini çeksede görülenlerin sırrı, yaşananlar gizemleri halen çözülememiştir.

Şimdi olaydan bahsedeyim sizlere;

 • Yaşanan tüm bu gariplikler günümüzden tam 30 yıl öncesine dayanıyor ve olay şöyle başlıyor. Yaşanan bu gizemli ve sırrı çözülemeyen herşey bir bağın çevresini çevrelemiş olan beyaz kireçli duvarlar ile başlıyor.

Bélmez_2

1971 senesinin 23 Ağustos günü,Rodriguez sokağının 5 numaralı evinde (az önce açık adres verdim .s.s) oturan Pereira ailesinin başından oldukça korkutucu, ürkünç, sırlarla dolu,gizemli bir olay geçmiştir.

 

 • Evinin salonunda oturan Maria (Mario değil :D) Gomez Pereira, o gün evin mutfağından tuhaf tuhaf sesler geldiğini fark eder. Tabii mutfağa yöneldi ve mutfağının hafiften açık kapısından bakınca bir garipliği fark etti ve olaylar böylece başlamış oldu. Olaylarının ilk gününde sanki duvarda bir yüz oluşmaya başlamıştı. Zaman böyl böyle geçtikçe işler daha da kötü bir hal aldı geçen hergün de duvarda oluşan bu yüz şekli iyice belirgenleşiyordu ve artık duvarda Pereira’lar ile başısan bir yüz vardı.

 

 • Tabii ki ilk zamanlar Maria Gomez Pereira bunun tamamıyla beyninde gelişen bir aldatmaca olduğunu düşünüyordu. Belki düşenebilirsiniz ‘Gün geçtikçe belirginleştikçe anlamadı mı?’ diye. Sorumuza bir cevap getireyim hemen; Maria Gomez Pereira yaz dönemlerinde geçirmiş olduğu ağır ve beraberinde sebepsiz yüksek ateş hastalığının bir kalıntısı ya da getirisi olduğundan şüphelenip böyle bir kanıya varmış.

caras_belmez_n-640x640x80

 • Fakat zaman geçtikçe yüz iyice belirginleştii belirginleşti ve üstteki resimin haline geldi. Yüzün ifadesi oldukça hüzünlü ve üzüntülü idi.
 • Maria Gomez Pereira artık durumu kocası Juan ve oğlu Miguel ile paylaşmak durumunda kalır. Miguel erkek yüzünün orda net olarak gözüktüğünü dile getirir. Aile korku ve dehşet içinde evin mutfağında kaçar. Ertesi gün evlerine gelen komşularınada durumu ifade ederler ve onlarında bakmasını isterler. Eve gelen komşularda aynı fikire korkui dehşetle kapılırlar. ANCAK BİR DAKİKA;

-Komşular evin duvarında ki yüzün, komşu kasabanın Jaenin’in kilisesinde bulunan fresklerdeki eski bir piskoposun resmine çok benzediğini fark ederler.

 • Evin oğlu olan Miguel korkusunun etkisiyle eline balyozu aldığı gibi duvara girişir, duvarı yıkar ve yüzü yok eder. Ama 8 Eylül günü yüz düvarda yine belirginleşir. Bu yüze ‘Pava’ adı verilir ve duvarı kırmazlar ama yüzü kristal bir çerçeveye alırlar. Bu kabus gibi olan olay küçük kasabada hızla yayılır ve etrafa dağılır. Pereira’ların evi oldukça gizemlenmeye devam ettikçe iyice merak eden sayısı artar. Ardından eve akınlar olur.

 

 • Daha fazla dayanamayan çaresiz Pereira ailesi kasabanın belediyesinden yardım ister. Yapılan araştırmalarda ise ocağın ana merkezini ve duvarı yıkıp bunu sağlayanın ne olduğunu anlamaktır. Yapılan çalışmaların ardından duvarın için bir oyuk bulunur ve oyuğun içinde onlarca insan kemiğiyle karşılaşılınır. Daha sonra kemiklerin analizinin ardından bunların 13.yy gnçlerine ait olduğu saptanır. Kemikleri katolik mezarlığına götürüp gömdükden sonra duvar eski haline getirlir.
 • Aile rahatladığını düşünürken ducarda çok daha fazla yüz belirir. Ancak bu sefer hüzünlü değil oldukça kızgın.
 • images

 

Evin oğlu yine aynı taktiğini işe koyar. Yine duvarı balyozlamak isteyen Miguel’e bu sefer koluna yapışan görünmez bir güç engel olur. Olay iyice syılır devreye devlet büyükleri, bilim ve din adamları girer. İnsanlar tarafından da merak uyandıran ev ve kasaba büyük akıma uğrar ancak evde yaşananlar halen gizemini korumaktadır.

522 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber