Beden Dili Nasıl Yapılır?

0

Günlük hayatta kullandığımız sözler her ne kadar önemli ise yaptığımız jest ve mimiklerimiz de o denli önemlidir. Ve nasıl ki o kelimelerin her birinin en az bir anlamı var işte beden dillerinin de birer anlamı var. Doğru yerde doğrusunu kullanmak her zaman için iyidir. Ya da karşımızdaki kişinin ne demek istediğini, ne düşündüğünü ve o anki psikolojisini anlamamızda yardımcı olur.

Bacağı-Ayağı Sallamak

Sürekli sallamakta olunan bacak sıkılganlığın, konudan kopmuşluğun belirticisidir.

Elleri göğüs hizasında birleştirmek

Elleri göğüs hizasında birleştirmek gergin olduğumuzu, gard aldığımızı ve yahut üşüdüğümüzü simgeler. Korumacı bir duruşu ifade eder. Bir konu hakkında kesin olunduğunu belirtir. Oysa ki biz ilk okul yıllarımızda susmak amaçlı çiçek olurduk bu beden dili ile..

Küçük Adımlarla Yürümek

Sokakta büyük adımlar atmak yerine küçük adımlarla yürüyorsanız eğer bir amacınız olmadan, boş boş yürüdüğünüz anlamına gelir. Büyük adımlar atarak yürüdüğünüz taktirde bir yere yetişme imajı çizmiş olursunuz.

Elleri Sürekli Cebe Sokmak

Rahat olmadığımız zamanlarda ya da kendimizden emin olmadığımız zamanlarda ellerimizi direk cebe atarız.

Tırnak Yemek (‘hayır anne ben parmağımın kenarındaki o et parçasını koparıyorum’ diyenlerden iseniz konu sizide kapsıyor)

Gerginliğin sembolü tırnak yemek elimizi nasıl kullanacağımızı bilmediğimizi belli etmenin bir yoludur.

Gözlerin Sürekli Yere Bakması

Göz hizası yere paralel olması gerekirken sürekli yere bakar vaziyette ise iletişim kurmaktan kaçtığınızın bir göstergesidir.

353 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply