Herkes Güzel Sevilmeyi Hak Eder

0

Bazı insanlar hayatımızın merkezi olur. Bizde onların etrafında tur bindiririz. Tıpkı dünya ve ay gibi. O sevdiğiniz kişi sizin dünyanız olur sizde onun uydusu. Vazgeçilmezmiş gibi gelir.. Bilirsiniz işte sanki o sizin oksijeniniz ve onsuz nefes alamazmışsınız gibi.. Hep bi beylik laflar oluşur sonra.
-Sensiz yapamam.
-Sensiz yaşayamam.
Oysa onsuz da olur içinizde bir yerler de onsuz da olacağını çok iyi biliyorsunuzdur. Ama o’nunla daha güzel olur. O’nunla daha anlamlı olur. Daha bir içten…
Attığınız adım, aldığınız nefes o’nunla anlamlıdır. O’nsuz anlamsız olursunuz. Aslında sensiz olmaz derken kastettiğimiz şey budur. Sensiz anlamsız olurum demektir. Bir zamanlar canımın içi dediğiniz adamın içinizin acısı olduğunda anlarsınız.
Bir sokağın başında, bir otogarda, bir havalimanında, bir okul bahçesinde, bir tren garında, bir liman da ya da bir mezarlıkta..
Birilerini uğurladıysanız anlarsınız..
Önce kül olursunuz..
En sevdiğiniz şeylerden vazgeçersiniz. Bir bahar yağmurlarında ayaklarınızın altında ezilen o çok sevdiğiniz kendinize benzettiğiniz narin papatyalardan soğursunuz önce. Sonra en sevdiğiniz yemekten vazgeçersiniz.
En sevdiğiniz yazarların kitaplarından uzaklaşırsınız. Orhan Pamuk’tan nefret eder, İlhan Berk’e kin duyarsınız. Nazım Hikmet’e söversiniz. Etrafınızdakiler bu hüzünlü halinizden şikayet etmeye başladığında; odanıza çekilir, kimseyle konuşmadan yazarsınız. Tek yapabildiğiniz budur çünkü.
Yazmak.
Hiç okumayacağını bildiğiniz adama sayfalarca yazmak.
Kalemden kağıda dökülen her harf içinizden bir şeyler söker alır.
Umudunuz her cümlede biraz daha gider..
Sanki ondan öncesi hiç olmamış gibi, sanki onunla yeniden doğmuşsunuz, nefes almaya onunla başlamış gibi davranırsınız. Çevreniz size anlam veremez. Anlıyorum diyen bile aslında sizi anlamaz.
Gülüşü aydınlatır gününüzü. O bilmez ama siz onun gülüşüyle canlanırsınız.
Her gece gerçekleşmeyeceğini bildiğin tonla hayal kurarsın yine hayallerinin merkezi o’dur.
Bilirsin ama yine de devam edersin. Hayatının belki de en sevdiğin rutini budur.
Ve sen bu şekilde yaşarken koca bir bahar geçer.
Hayat da böyle işte. Bazı şeyleri devam ederek bitirir.

278 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik