Bayrak Asan Amca Kim? Hikayesi Ne?

0

Her milli başarımızın ardından, her milli gururumuzda, gerek Eyfel Kulesi’nin kırmızı-beyaz renklere bürünmesinde, gerekse milli maçlarımızdaki başarılarımızda “as bayrakları as” dedik ve balkonunda bayrak asan amcayı da elindeki bayrağıyla birlikte her yere astık. Diyeceğim şu ki bu amcayı bilmeyen, görmeyen, duymayan yoktur.
Üstelik yalnızca bizim ülkemizde değil diğer birçok ülkede de 9gag sayesinde belli bir üne sahip.

Bu amcamızın adı Salih Tahtalıoğlu. Salih Amca Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde üç sene önce o meşhur balkona çıktı ve bayrağını astı. Bayrağını astırmasına ise Gezi olayları sebep oldu. Tabi bu fotoğraf üç sene öncesine ait olduğu için o zamanlar ne Salih Amca ne de bu fotoğrafı çekenler bu kadar ünleneceğini bilmiyordu. Üç yıl sonra ise Salih Amca adeta bir photoshop patlamasına sebep oldu. Birçok capsde yer alan amcamız bir anda ünlü oldu.

“Ünlü oldu, iyi, güzel de bundan haberi var mı?” Derseniz, var olmaz olur mu? Salih Amca’nın istemeden konuk olduğu sosyal medya muhabbetleri ve kendi fotoğrafı kullanılarak yapılan paylaşımları çocukları sayesinde takip edebiliyor. Ayrıca söylemek gerekirse kendisinin başrolünü aldığı bu akımdan oldukça memnun. İşin aslı kendini biraz da kaptırmış olması. Önce Avrupa’ya sonrasında ise dünyaya açılmanın gururunu yaşıyor.
Bu arada size kötü bir haberimiz var. Bu fotoğrafın çekildiği balkon korkulukları yeniden yapılmak üzere yıkılmış. Yani böyle bir fotoğraf karesi daha aynı mekanda çekilemeyecek.

341 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply