Ayak Bileği Nasıl İnceltilir?

0

Her ne kadar zayıf bir bedene sahip olsanızda ayak bileğiniz size biraz kalın mı geliyor? O zaman bu yöntemleri uygulayarak ayak bileklerinizi de vücudunuz gibi ince yapın..

Plie Squat Jumps

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve ayaklarınızı dışa doğru çevirin. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açık tutun. Parmak uçlarınızda yükselin ve dizlerinizi bükerek uyluklarınızı yerle paralel olacak dereceye gelince kadar alçalın. Alçalmanın ardından yukarı doğru zıplayın. Bu hareketi gün içerisinde 5 ila 20 kez tekrar edin ve sonucu kendi gözlerinizle görün.


Bacaklar İleri-Geri Yapmak

Bir sandalyeye nasıl oturuyorsak yeri de bir sandalye gibi görüp yatmak yerine oturur vaziyete geliyoruz. Sırtımız sandalyenin yaslanmak için olan yerine değil de yere gelmiş olacak o kadar. Tabii ayaklarımızda ona göre ayarlanacak ve ileriye doğru dimdik uzatılacak ve dizlerimizden kırarak bir bacağımızı kendimize doğru çekeceğiz. 10 dakika 10 dakika olarak 3-4 dakika boyunca tekrarlanacak. Sonrasında da merhaba ince ayak bilekleri..


Makas Egzersizi

Sırt üstü uzanıp ellerimizi kalçalarımızın altına koyarak belimizi destekliyoruz. Karnımızı sıkıyor ve belimizin düz olmasını böylelikle sağlamış oluyoruz. Bacaklarımızı sanki bir makasmışçasına yukarı aşağı hareket ettiriyoruz. Bu esnada bacaklarımız düz olmalı ve yer ile temas halinde bulunmamalı. Ayak baş parmağımız her zaman karşıyı göstermeli.

Bu hareketler diğer hareketler gibi eğer vücudunuz spora hazırlıklı değilse bir iki gün ağrı yapacaktır. Ama bu sayede kaslarınız çalışacaktır.

565 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply