Athena’dan 5 Müthiş Canlı Performans

0

Athena grubu deyince çok büyük bir kesimin aklına çılgın bir turuncu kafa geleceğinden eminim. Fakat takdir edersiniz ki bu grup sadece Gökhan’dan oluşmuyor. Grubun kurucuları,  Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşlerdir. Diğer grup üyeleri; Emre Ataker, Umut Arabacı ve Ali Tezer’dir. Athena’nın, kariyer defterinde koca bir sayfayı kaplayan eseri 12 Dev Adam olmuştur. Milli takım için yazılan marş, ülkemizde olduğu kadar Avrupa’da da büyük yankı getirmiş Avrupa Şampiyonası’nda 2.olan milli takımımıza büyük güç sağladığı konuşulmuştur. 2004’te 49. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden grup yarışmada 195 puanla 4.olup For Real şarkısıyla başarıyı kucaklamıştır.
fft99_mf49778041) Athena – Diyemedim: Athena’nın Babylon’da akustik konser sırasında seslendirdiği Zafer Peker şarkısıdır. Bu şarkı 1993 yılında çıkmıştır. Athena, 2011 yılında seslendirmiştir.

2) Athena – Dilek Taşı: 23 Mayıs 2014 Vodafone FreeZone Konserlerinde yer alan Athena, Bursa Açıkhava Tiyatrosunda sahneye çıkmıştır. Dilek Taşı parçasını birçok konserinde cover olarak seslendiren grup bu konserinde de es geçmeyip müzik şöleni yaratmıştır. Sözleri, Ali Tekintüre ve Mesud Poyraz’a, şarkının bestesi Gülden Karaböcek’e aittir. Ferdi Özbeğen ve Gülden Karaböcek’ten dinlemeye alışkın olduğumuz şarkıyı Şebnem Ferah’ta şahına münhasır bir şekilde yorumlamıştır.

3) Athena-Yalan: Us albümünde yer alan 2004 çıkışlı şarkıyı, 2011 yılında Yedikule Zindanları Konserinde seslendirmiştir.

4) Athena-Kafama Göre: Günümüze biraz yaklaşalım. 27 Şubat 2015 tarihinde, İzmir Ooze Venue adlı canlı performans mekanında bu şovu sergilemiştir. Gittikçe artan enerjisi sadece beni etkilemiyor buna eminim.

5) Athena-Adımız Miskindir Bizim/Ben Böyleyim: 2015 yılında yayınlanan O Ses Türkiye adlı ses yarışma programında jüri olarak yer alan Gökhan Özoğuz’un final bölümünde seslendirdiği iki şarkı.

Bu dahil değil fakat bir süre ağzımıza takıldığı için ve tekrar takılmasını istediğim için bu video benden size gelsin, ne duruyorsunuz bağırın: “Up, I wanna bring you up!”

 

663 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Merve Acar, 18 yaşındayım. Yarışmaya esprisini yapmayacağım. Denizli'de yaşıyorum. Lise bitti, li se bit ti. Birazcıkta üniversitede sürüneyim diyorum. Bu kadar, ha bu arada merhaba.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber