İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Patlama!

0

İstanbul Valisi, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde yapılan bombalı saldırıda, 28 kişinin şehit olduğunu açıkladı.

Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’nde dış hatlar gidiş – dış hatlar geliş ve Atatürk havalimanının otoparkı olmak üzere 3 farklı noktada patlama gerçekleşti. Dış Hatlar gidişteki patlama Rus milli havayolu şirketi Aeroflot’un ofisinin ve check-in işlemlerinin yapıldığı bankonun önünde gerçekleşti.

İstanbul’un Valisi Vasip Şahin, saldırıda 28 kişinin şehit olduğunu, 60 kişinin de yaralı olduğunu duyurdu. Saldırı 3 ayrı canlı bomba tarafından gerçekleştirildi.

Daha sonrasında  Sağlık Müdürlüğü, Atatürk Havalimanı’nda yaşanan patlamada yaralananların sayısının 106’ya çıktığını duyurdu.

Şahin, “Bugün Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş katı yolcu karşılama salonu girişinde sayısını 3 olarak değerlendirdiğimiz canlı bomba intihar saldırısında ilk belirlemelere göre 28 kişi hayatını kaybetmiş, 60’a yakın yaralı hastaneye intikal etmiştir. Yaralıların tedavisi devam etmektedir. Detaylı inceleme sürdürülmekte olup gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir. Yolcu giriş ve çıkışları hızla normale döndürülmekte olup, kısa zamanda planlı uçuşlara başlanacaktır” dedi.

Öte yandan havaalimanında başka teröristlerin de olma ihtimali belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SALDIRI SONRASI TOPLANTI DÜZENLEDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıyı devletin zirvesiyle birlikte yakından takip ederek yetkili kişilerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından sağlanan bilgiye göre Erdoğan, iftar yemeği sonrasında gelen patlama haberinden sonra, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir toplantı düzenledi. Terör saldırısına ilişkin gelişmelerin sıcağı sıcağına takip edildiği toplantıda Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da hazır konumdaydı.
BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM İSTANBUL’A GELİYOR
Yapılan değerlendirme sonrasında Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ve İçişleri Bakanı Ala’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Ankara’dan İstanbul’a gitm kararının alındığı belirtildi.

TÜM UÇUŞLAR İPTAL EDİLDİ

Diğer yandan Atatürk Havalimanı’na iniş yapacak uçakların yolcuları, Genel Havacılık Terminali’nden çıkartıldı ve tüm yolcuların tahliye edilmesinden sonra havalimanı tamamen kapatıldı. Sabah saat 05.00’e kadar durdurulan uçuşlarla ilgili yasak uzatılma kararı aldı. Atatürk Havalimanı’na 29 Haziran saat 20.00’ye kadar sefer yapılmayacak.

469 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik