Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

0

Astral Seyahat: Astral seyahat, ruhun bedeni terk edip farklı bir boyuta geçmesidir. Henüz gerçekliği tespit edilmemiş bir konudur. Bu geçiş sırasında bilinç açıktır. Bu durum, uyku sırasında 5 dakika ile 2 saat arasında olmaktadır. Bu konuyla alakalı en çok araştırmayı yapan, Robert Monroe adlı bir yazardır. Devam etmekte olan bu araştırma, Amerika Birleşik Devletleri’nde Monroe Enstitüsü adıyla bilinen bir kurumda yapılmaktadır. Uyku sırasında olan bu durum, ya aşırı stres dolu bir günün uykusu ardından ya da gevşek bir uyku sırasında olmaktadır. Bazı durumlarda, ruhun ayrıldığı hissedilemez ve rüya şeklinde düşme uçma gibi fiziksel eylemlerle uyanılır.

Yaşanılan bir hadise:
New York da yaşayan bir genç, gireceği sınavdan bir gün önce uykusunda sınav sorularının bulunduğu odaya girdiğini iddia etmiş. Hatta soruları söylemiş bu duruma kimseyi inandıramamış fakat sınav sonrası çıkan sorular bu olayı esrarengiz bir hale getirmiş.

Astral seyahat teknikleri:
1-)Rahat ve sessiz bir ortam bulunmalıdır. Sonrasında seçeceğiniz herhangi bir eşyaya odaklanmalısınız. Bunu yapma nedeniniz ise, bedeninize geri dönerken o eşyayı kullanacak olmanız. Daha sonra, telkin edici “Göz kapaklarım ağırlaşıyor, Göğsüm ağırlaşıyor, bedenim ağırlaşıyor” gibi cümleleri tekrarlayıp gözlerinizi açın. Fakat durumunuzu kesin bozmayın ve kıpırdamayın.
2-)Tekrar sessiz ve rahat bir ortam bulun. Ruhunuzun gideceği ortamı yani astral seyahatin gerçekleşeceği yeri ayarlayın. Bu bedeninizden 2 metre uzaklıkta bir yer olmalıdır. Eğer, absürt bir şekilde mekan belirlerseniz, bedeninizle önceden vedalaşmış olmanızı dilerim. Gözlerinizi kapatıp siyahlığa odaklanın. Daha sonra bir gücün sizi kuvvetli bir şekilde yukarı çektiğini hayal edin. Vücudunuzdan sesler gelecektir. Çıtırdalamalar, kulak çınlaması, kalp atışında hızlılık… Bu çok doğaldır panik yapmayın.
3-)Tok olun ve altın kural sessiz rahat bir ortam bulun. Bunu gerçekleştirmeden önce duş alırsanız daha rahat başlarsınız. Sert bir yastığa yüz üstü uzanın. Yastığın sertliğini umursamadan uyumayın, üstünüzü herhangi bir şeyle örtmeyin. Kendinizi bir denizde zannedin. Su korkusu olanlar bir ve ikinci maddeye sağdık kalabilirler. Havanız bitiyor çıkmaya çalışıyorsunuz. Fakat ayağınıza yosunlar dolaşmış. Tam çıkarken hayali kesin. Bir süre sonra astral seyahatte olacaksınız.

“Herkes Aref kesildi başımıza” dediğinizi duyar gibiyim. Lakin, koskoca enstitü kurulup inceleme yapılmasının nedeni bir deli saçması olamaz.

Bu maddeler sonucu olmadığını görüyorsanız yeteri kadar odaklanmıyorsunuz , panik içindesiniz ya da uyuya kaldınız demektir.

Not: Astral seyahat esnasında olağanüstü varlıklar bedeninize göz dikebilir ve geri dönüşü sağlayamayabilirsiniz.

Dipnot: Psikolojik açıdan sağlıklı değilseniz bunu denemeyin. Sizi etkileyebilir. Beyninizin yarattığı, korkulardan ve saçma düşüncelerden arının.

Şimdilik bu kadar, hayırlı yolculuklar 🙂

326 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Merve Acar, 18 yaşındayım. Yarışmaya esprisini yapmayacağım. Denizli'de yaşıyorum. Lise bitti, li se bit ti. Birazcıkta üniversitede sürüneyim diyorum. Bu kadar, ha bu arada merhaba.

Leave A Reply

Ankara Temizlik