Aslı Erdoğan Tutuklandı Mı?

0

Dünya çapında, okurlar tarafından geleceğe kalacak elli yazardan biri olarak seçilen ilk ve tek Türk yazar Aslı Erdoğan tutuklandı.

Özgür Gündem Gazetesi Terör Örgütü PKK’nın propagandasını yapması nedeniyle geçici olarak kapatılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Brosu Umut Tepe tarafından yürütülen soruşturma kapsamında bulunan Özgür Gündem gazetesine yapılan baskında Özgür Gündem Gazetesi kapatıldı ve ünlü bir yazarımız olan, dünya okurları tarafından tanınan ve sevilen, edebiyatımızın önde gelen yazarlarından biri olan yazarımız Aslı Erdoğan tutuklanarak Çağlayan’daki Adalet Sarayı’na sevk edildi. Aslı Erdoğan, kapatılan Özgür Gündem Gazetesinin Yayın Danışma Kurulu Üyesi idi. Özgür Gündem Gazetesinin yaptığı paylaşımlarla halkı kışkırtma ve birkaç suçtan dolayı soruşturma kapsamında olduğu gerekçesiyle ve burada çalışan Aslı Erdoğanın da yazılarında fikrini belirtmesi üzerine dün tutuklandı.

image

Aslı Erdoğan “Örgüt Propagandası Yapmak” , “Örgüt Üyesi Olmak” ve “Halkı Kışkırtmak” suçlarıyla suçlandı ve İstanbul 4. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.

Geniş bir kitle tarafından sevilen Aslı Erdoğan adına twitterde hastag açılmış ve “Darbecilerle mi mücadele ediliyor, düşüncelerle mi?” sorusu bir hayli irdelenmiş..

Bir kaçını buraya bırakıyorum;
imageimage

image

image

image

Aslı Erdoğan’ın tutuklanması ve Özgür Gündem Gazetesinin kapatılması ve çalışanların göz altına alınmasının yanı sıra, dün göz altındaki bir şüpheli suçsuz bulundu ve serbest bırakıldı. Hala göz altında bulunan iki şüphelinin soruşturmaları hala devam etmekle beraber, 5 şüpheli hala aranıyor.

512 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik