Apple’ın Sırrı Ne? Apple’ın Logosu Neden Isırılmış Elma?

1

Apple’ın kuruluşunun hikayesi, Steve Jobs ve arkadaşı Steve Wozniak’ın teknolojiye olan merakları sayesinde bir şirkete yarım günlüğüne işe girmeleriyle başladı. İki arkadaş bu dönemlerde ev yapımı bilgisayar tasarımlarıyla uğraşmaktaydılar. Steve Jobs yaptığı bir açıklamada Apple firmasının bu kadar başarılı olmasının en büyük etkenlerinden birinin o ve arkadaşının bu alanda adeta birbirlerini tamamlıyor olduklarıydı.

Amerika’nın en bilinen firması olan Apple, ortaya çıktığı ilk yıllarda elmanın bir çeşidi olan Macintosh ismiyle kurulmuştu. Daha sonra kurucularından biri olan Steve Jobs İncil’de yer alan Adem İle Havva elması figürünü kullanmaya başladı. Başka bir rivayete göre ise elmanın ısırılmış olması, bilgisayarın üretiminde görev alan Alan Turing’in zehre batırarak ısırmış olduğu elmayla masa başında ölü bulunmasını dolayısıyla intihar etmiş olmasını simgeliyor.

Apple’ın simgesi intihar eden büyük dahi Turing’e ithafen yapıldığı ve bu büyük dahinin unutulmadığını gösteriyor.

369 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

1 Yorum

  1. Apple bence en iyi bilgisayar ve akıllı telefon şirketidir. Devrim gibi bir akıllı 3g telefonu yapıp şuana kadar en iyi telefonları yaptılar. Özellikle imac bilgisayarları çok iyi özelliklerle donatılmış.

Leave A Reply

Ankara Temizlik