Ankara Hastanesinde İntihar Girişimi

0

Ankara hastanesi acil servis çatısına çıkan genç adam altı saat hastane çatısında bekledikten sonra polis ve hastane psikiyatristlerinin çabası sonucunda çatıdan inmeyi kabul etti.

Acil servis güvenlik önlemi için kapatıldı ve hastalar çevre hastanelere yönlendirildi.

Halk merak içerisinde olayı izlerken polis ve hastane psikiyatristleri olaya müdahale edip genç adamı indirmeye çalıştı. Olay yerine 2 Polis, üç İtfaiye aracı geldi. Aile içi problemlerden dolayı hastanenin yoğun bakımında bulunan karısıyla kavga eden genç adamın bu sebepten ötürü intihar etmek istediği belirtildi.

inhitar1

Hastanede bulunan, muayene olmaya giden, yoldan geçen ve olayı duyup hastaneye gelen vatandaşlar saatler süren intihar girişimini büyük bir merakla izledi.

Altı saat süren çabalar sonucunda isminin Mehmet Çiçeli (33) olduğu öğrenilen genç adam ikna edilip çatıdan indirildi.

Mehmet Çiçeli’nin intihar etme sebebi hastanenin yoğun bakımında bulunan eşiyle yaşadığı bir sorun yüzünden intihar etmek istediği ortaya çıktı.

 

intihar2

Altı saat boyunca bıkmadan ikna etme çabalarını izleyen halk ellerinde telefonlarıyla olayı çekmek için bekledi. Hastaneye muayene olmaya gelen hastalar kendi hastalıklarını unutup genç adamı ikna etme çabalarını izledi.

Ankara Hastanesi daha öncesinde de intihar girişimlerine şahit olmuştu. En son 2 Nisanda hastanesinin çatısına çıkan bir kadın çocuğunun tedavi masraflarını karşılayamadığını bunun için intihar etmek istediğini söylemişti. Arkadaşı ile birlikte boynuna ‘Ölüm değil, kök hücre’ yazılı birer afiş asıp çatıya çıkmışları. Uzun süren ikna çabaları sonucu kadın ve arkadaşı hastane çatısından indirilmişti.

367 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply