Android’e 3D Touch Müjdesi

1

Android‘e 3D Touch özelliğinin geleceği açıklandı.

3D Touch özelliği bilindiği üzere İPhone 6s ve İPhone 6s Plus modelleri ile birlikte görücüye çıkmıştı. Bu özelliğin çok tutulması ve geri dönüşlerin güzel olması sebebiyle Google harekete geçti.

Google’ın yaptığı açıklama 3D Touch özelliğinin Android modellerde de kullan
ılmasının mümkün olacağını gün yüzüne çıkardı. Bu yeni özellik için kullanıcılar Android N 7.0 güncellemesini beklemek zorunda gibi. Özelliğin eski sürümlerde kullanılması hakkında henüz bir açıklama yok.

Peki 3D Touch Nedir?

Kısaca 3D Touch Peek ve Pop hareketleridir. Peki Peek ve Pop hareketleri nedir?

3D Touch özelliğinin temelinde basınç teknolojisi yer alıyor. Yani bir SMS‘e hafif bir basınç uyguladığınızda (Peek hareketi) ön izleme, Daha sert bir şekilde dokunduğunuz da (Pop hareketi) ise SMS‘i açmış oluyorsunuz. apple_3dtouch-1024x576

İPhone bu özelliği İPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde bir çok uygulamada kullanım olanağı sağlıyor.

Bu olayın Android’ de ne kadar geniş bir yelpazede kullanılacağı da belirsizlikler arasında.

 

162 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

1 Yorum

  1. bu haber herhalde, android iphone çekişmesi yapanlara iyi bir örnek olmuştur. iPhone yapar, android taklit eder. iPhone geliştirir Android farklılaştırarak sahiplenir. Benim görüşüm tam olarak da iPhone’dan yana, ha konuya gelecek olursak açıkcası 3D touch özelliği çok da aktif olarak kullanılabilen bir özellik değil. Ben pek bir kısayol ve kolaylık noktasında bana katksını görmedim. Zaten iPhone ile günlük kullanımı çok hızlı ve kısayollar ile kolaylıkla yapabilirken bu olmasa da olurdu diyebileceğim gerekli olmayan bir özellik…

Leave A Reply

Ankara Temizlik