amerikanoyunlari-bunlar Röportajı

0

Yine bir röportajla buralardayız efendiim 😀 Bu röportajımızı amerikanoyunlari-bunlar ile yaptık. Kendisine bize zaman ayırışı ve samimiyetinden dolayı teşekkür ediyorum ^.^

1-) Öncelikle blogunu nasıl açtın? Tumblr ortamına katılmanı etkileyen biri/bir neden/birşey var mı?

 • ” Tumblr’ı 2011 yılında açtım yaklaşık 6 senedir buralardayım..velhasıl kelam nasıl açtığıma gelelim.. facebookta yazılar yazmayı seviyordum bana ilham kaynağı arıyordum aslında açmamdaki en büyük sebep “ablam”dır tumblr’da “vallahisenbiliyorsun” isimli url’nin çok güzel şeyler paylaştığını söyledi bende baktım gerçekten içerikler çok iyi mizahlar on numara ve biraz ilham kaynağım tumblr olmuştu sonra dedim ki ben facebook yerine tumblr’a üye olayım orayı keşif edeyim ilkte çok karışık geldi kapatmayı bile düşündüm sonra hayal gücümü daha çok yansıttıkça beğeni almaya rb edilmeye başladım.. öyle öyle bağlılığım arttı.. ve o gün bugündür buralardayım.. ablam sağolsun 🙂 ama onu üye hiçbir zaman yapmadım yapmam da hep ücretli diyordum.. bir keresinde üye olmuştu eve fatura gelicek diye sildirdim bloğunu 🙂 ”

2-) Şimdiyse seni bir tanıyalım? amerikanoyunlari-bunlar kimdir? Ne yer? Ne içer? Ne yapar?

 • ” Şimdi kendi biomu taslak olarak kaydettiğimi söyleyebilirim… 21 yaşındayım… Muhammet adı altında amerikanoyunlari kimdir derseniz; amerikanoyunlari garip biridir mücadele etmeyi seven ve mücadelede netice ne olursa olsun haz alan birisiyim. Kendimi geliştirmeye çalışan ve bildiğim her şeyden de insanların faydalanmasını isteyen paylaşımcı bir yapım var. Genellikle insanları tanımadan yakın ilişkiler kurar ve daha sonra karakterime uymayanları elediğim için her geçen gün samimi olduğum insan sayısı azalır. Kendimi sürekli bilgiye aç ve bilgiyle inatlaşan bir insan olarak görür ve genele göre gereksiz olan bir bilgi için sabaha kadar bilgisayar başında oturabilirim. Çok düşünen ve genellikle olgun davranan biriyim. Diğer insanları espri malzemesi yapan ya da yapmaya çalışanlardan nefret eder ve böyle bir görüntü sergileyenlerle direkt savaş moduna girerim(ki genellikle benim üzerimden espri yapmayanlarla özellikle)
%45 Asosyal Başak burcu Acılarını içine atan Yerine göre davranan Gerektiğinde güldürebilen – ağlatan Sinirli Azimli Çok kıskanç İnsanların düşüncelerini anlayabilen (bi nevi insan sarrafı) Olaylara farklı yönlerden bakabilen Yeterince zeki ama keşfedilmemiş Fazla tanınmamış birisiyim. Fast foodu çok seviyorum ayrıca…”

3-) İlham perilerine inanır mısın? Bir ilham veren şeyler nelerdir?

 • ”İlham perilerine inanmam. Eğer öyle periler varsa buyursun gelsinler çok ihtiyacım var. Benim stilim değişik. Kola içerken bile aklıma bir fikir gelirse, oturur onunla ilgili mizahımı dökerim. Tamamen hayal gücü…”

 

4-) Hayatının ilerleyen zamanlarına dair hayalin veya hedeflerin nelerdir?

 • ”Hedefim her zaman parmak ile gösterilen kişi olmak. Egoist olucam biraz burda şu anlamda yani; bir işi en iyi o yapar denilmek istiyorum. İşinin ehli biri olmak istiyorum yani. Ve özel bir hayal de var. Tumblr Cafe açıp Tumblr kullananları bir araya getirip eğlendirmek istiyorum. Bir sermayem olursa eğer ki yapıcam bunu. Şuanlık tek hedefim askerliğimi bitirmek.”

5-) Kimsenin bilmediği bir özelliğin veya yeteneğin varmı? 

 • ”Özgür iradeliyim. Her şeyden bir malzeme çıkarabilirim. Herşeyden bir şeyler üretip şaşırtabiliyorum ama ani gelişen bir olay bu ve gereksiz özgüvene sahibim.”

6-) En büyük sakarlığın ya da en komik anın neydi?

 • ”Komik ve sakarlığımı aynı konuda toparlamak istiyorum… Orta okulda Türkçe Bilgiler hocamız Atatürk ile ilgili birşey anlatıyordu. Hocamız da olgun ve orta yaşlarda biriydi. Bayandı. Benim sormak istediğim gayet düzgün bir soru olacaktı. Lakin hocaya “Hocam Atatürk’ü gördünüz mü?” demiştim. Hocanın suratı bir anda düştü ve bana ders boyunca yüklenmişti yerin en dibine girmiştim. Bir başka anımda İngilzce dersinde hocamızdan azar işitmiştik. Bütün sınıfa baya baya bağırıyordu. Bize “Anlaşıldı mı arkadaşlar?” demişti. Bende atlayıp “elimizden geleni yapıcaz hocam” derken, sakarlık edip “elinizden geleni ardınıza koymayın hocam” demiştim. Kulağımı çekmişti 🙂 Ama baya acıttı.

7-) Yanında olmasını istediğin kişi şimdi yanında olsaydı ne yapardın?

 • ”Sarılırdım be… İnan çok ihtiyaç meselesi…”

😎 İlk kaç yaşında ve ne zaman aşık oldun?

 •  ”14 yaşında. Ablamın arkadaşına aşık olmuştum. İlk intibam diyebilirim. Ama o benim için Youtube’da çıkan reklam gibiydi. Sonrasında sevdiğim biri, ondan daha değerliydi mesela…”

9-) Blogun hakkında insanlardan ne tür düşüncelere sahip? İnsanların blogunu, postlarını sevmeleri sende neler hissettiyor?

 • ”Hımm… İlk zamanlar pek çok kişinin hakkını savunurdum. “hala öyle”. O zamanlar Tumblr’ın sırtlanları tarafından çok eleştiri alıyordum yani Tumblr’ı sadece gırgır olarak kullanan insanlar diyim. İlk zamanlar çocuk diyorlardı mesela. Öyleydik ama öyle öyle kendimi fark ederdim. Büyüdük. Konu sapmasın. Bence ben bunu samimiyete bağlıyorum, ben çok samimi olmaya çalışıyorum; herkese abisi gibi kardeşi gibi yaklaştım belkide ondan… Çok dert dinlerdim, insanlar bana içini dökerdi bende fikirlerimi söylerdim. Böylece bir çok derdi olan insanı bloguma toplardım 🙂 Memnundum ama sonradan kafam çok doldu. Dert dinleme işini rafa kaldırdım. İleride 1 tl ile dert dinliycem 🙂 Şaka bir yana bende beni sevenleri seviyorum. Var olsunlar. İnan ki bana çok moralleri oluyor. Askerim mesela herkes yorum yazmıştı. Çok mutlu olmuştum. Patlama olduğunda herkes yanımda oldu. Beni sevmelerini samimiyetime bağlıyorum bence bu…”

10-) Geldik röportajımızın son sorusuna. Hayatına yön veren şeyler yaşadın mı? Bizimle paylaşır mısın?

 • ”Var. Çok sevip terk edilmek hayatıma yön vermişti. Hep manevi şeyler verdi bana yön. Daha doğru yolu bulamadık ama…”

 

 

 

 

542 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber