Altının Evde Temizliği

0

Konu altın olunca çoğu kadının ilgisi bu konuda toplanıyor. Sonuçta altın. Lakin hava şartlarından, nemden kaynaklı oksitlenme sonucunda ilk günkü ışıltısını ve parlaklığını kaybeden bu aksesuarlar zaman aşımına uğrarlar. Bundan dolayı da bazı zamanlarda bunun temizliğini yapmalı ilk günkü ışıltısı ile takıp takıştırmalıyız..

Ortalama yarım saatte ilk günkü haline getirebileceğimiz altın aksesuarlar bakalım nasıl temizleniyor?

İlk aşamada temizlenmesini istediğimiz altın aksesuarların sığacağı bir kaba ihtiyacımız var. Ve sıcak su. Sıcak suyu kaba boşaltıp birkaç damla bulaşık deterjanı damlattığımız zaman aksesuarları 15 dakika kadar suda bekletelim.

Diş fırçamız yumuşak ise altınlarımızın ulaşılamayan yerlerini temizleyebiliriz. Temizleme işlemi bittikten sonra ise yine sıcak su yardımı ile durulama işlemini gerçekleştirebiliriz.

En son aşamada ise kağıt havlu ile kurulama işlemi ve yapabiliriz. Tabii dilersek kağıt havlu yerine kendi halinde de kurumaya bırakabiliriz. Bu aşama kendi kararımıza kalmış.

Ufak ama çok önemli bir not ekleyecek olursak da şunları demeliyiz.

Altın aksesuarlarımızı kesinlikle ve kesinlikle çamaşır suyu ile temas haline getirmemeliyiz. Çamaşır suyunu altın aksesuarımız ile temas ettirdiğimiz halinde çamaşır suyu altın aksesuarlarımızın rengini alabilir ve ilk günkü haline bir daha dönmesini engelleyebilir. Bunun yanında yapısında da belirli bozulmalara neden olabilir. Bundan dolayı çamaşır suyu ve altın aksesuarları aynı cümlede bile kullanmamaya özen göstermeli temas halinde bulundurmamalıyız.

Bol ilk günkü gibi temiz altınlı günlere..

356 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply