Alicia Keys’ten Bir Devrim: Makyaja Hayır Hareketi

0

35 yaşındaki dünyaca ünlü şarkıcı Alicia Keys, artık makyaj yapmayacağını açıkladı. Bir kadının değerinin, yüzündeki makyajla ölçülmeyeceğini ifade eden Keys, LennyLetter.com sitesinde yazmış olduğu ‘Ortaya Çıkma Zamanı’ başlıklı mektupla da bu kararını herkese açıklamış oldu.

Alicia Keys'ten Makyaja Hayır hareketi

Alicia Keys yeni çıkan şarkısı ‘In Common’ın fotoğraf çekimleri için kamera karşısına geçti. Fotoğraf sanatçısı olan Paola Kudacki’nin stüdyosuna giden Keys, Kudacki’nin yaptığı teklif ile makyajsız bir şekilde kamera karşısına geçmeyi kabul etmiş. Alicia Keys ‘Spor salonundan yeni gelmiştim. Beyzbol şapkamın altında bir fular vardı. Paola bana ‘Seni şu an çekmek istiyorum. Müziğin doğal ve taze, tıpkı senin gibi. Fotoğrafların da öyle olmalı’ dedi.

Alicia Keys'ten Makyaja Hayır hareketi

Alicia Keys, gelen bu teklife önce tereddütle yaklaşmış ardından ise; ‘Şok oldum. Birden tedirgin ve rahatsız hissettim. Yüzüm tamamen makyajsızdı. Üstümde bir sweatshirt vardı. Bu benim evden çıktığım özensiz halimdi, fotoğraf çekimi için değildi! Ona ‘gerçek olmak istiyorum ama bu halim sence de çok fazla gerçek değil mi’ demiş.

Daha sonra bu ‘fazla gerçek’ haliyle kamera karşısına geçip fotoğraf çekimi yapmaya karar vermiş. ‘Kendimi hiç bu kadar özgür, güçlü ve güzel hissetmemiştim. Nihayet kendimi bulduğumu düşündüm. Kendimi dinledim ve duvarları yıktım.’ Bu fotoğraf çekimden sonra Alicia Keys, #NoMakeup adı altında bir devrim başlatmış oldu ve Vanity Fair, Fault gibi dergilere de makyajsız bir şekilde, doğal olarak poz verdi.

Alicia Keys'ten Makyaja Hayır hareketi

Alicia Keys, başlatmış olduğu bu hakreketin başkala insanlara da ilham vermesini istiyor: ‘Umuyorum ki bu bir devrim olsun. Artık cildimi saklamak istemiyorum. Ne yüzümü, ne zihnimi, ne düşüncelerimi, ne hayallerimi, ne yaşadığım zorlukları, ne de duygusallığımı… Hiçbir şeyi.’ diyor Alicia Keys.

Alicia Keys’in bu kararını eşi Swizz Beatz de ‘Onu Makyaja Hayır hareketinde destekliyor ve tebrik ediyorum’ diyerek destek veriyor.

Alicia Keys'ten Makyaja Hayır hareketi

 

270 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Edebiyat ve müzik aşığı öylesine biri./Ankara

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber