Aklı’m Başında

0

Aklım başımda değil benim. Aklım kokunun sinmediği bu şehrin, bitevi solgunluğunda. Öyle eşsiz ki varlığın… Gözlerin gökkuşağından kopmuşçasına parlak, kirpiklerin sığınılası bir liman. Güldüğünde tüm kainat susuyor, yıldızlar önünde eğiliyor sanki.
Ve ben aklımın tüm dar koridorlarını sana tahsis ettim. Kalbimin tüm çapalarını senin denizine attım. Benim seninle olması gereken yarınlarım, seninle anılması gereken dünlerim var. Tüm kapıları üzerimize çarpalım ve sarılsıklam uyuyalım istiyorum. Hiç gitme istiyorum. Çünkü ben sağır olsaydım bile, eksikliğini duyardım senin. Hani sen buluşmamıza gün sayıyorsun ya, ben nefes sayıyorum. Bir nefes daha yaklaşıyorum sana. Sahi, suç sayılır mı seni göz hapsime almam?
O kendimden taşan benliğime cuk diye oturdu adeta. Ve gülüşü güzel gelişti her şey. O her güldüğünde, kestiğim umutlarım tekrar tekrar sarıldı, tüm yaralarım kabuk bağladı sanki. Nazım Hikmet ‘Yaşamak güzel şey be kardeşim.’ demiş ya hani, yaşamanın güzel şey olduğunu, sen güldüğünde anladım. Sanki gülüşünün hatırına doğuyor şu güneş.
Şimdi sen ordasın, başka şehirdesin ya.
O şehrin yolları bile şanslı, sırf sen ayak bastığın için.
Senin yüzünden, başka yüzlere bakamıyorum artık. Hatta sana bakarak bütün yüzleri unutuyorum bir bir. Tüm kainat siliniyor hafızamdan, yok oluyor ve içimden kılımı kıpırdatasım gelmiyor. Hoşuma gidiyor çünkü. Sadece senin olman hoşuma gidiyor. Böyle hiç bırakmamak üzere elimde kal istiyorum.
Ben sende uyuması gereken bir çocuğum..

267 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply