Akıllı Telefonların Parmak İzi Güvenliği Aşıldı!

2

Vkansee isimli mobil güvenlik şirketi, resmen öyle olmaz böyle olur dedi!

Vkansee isimli mobil güvenlik şirketi, herkesin dikkatini çekmekte hiç zorlanmayan parmak izi güvenliğini oyun hamuru ile kırmayı başardı. Evet yanlış okumadınız, bir oyun hamuru ile iPhone’un çok övülen parmak izi okuyucusunu böyle kolay bir şekilde sınıfta bıraktı. Bu testini aleyhine başarılı bir şekilde gerçekleştiren Vkansee, bu haberi Mobile World Congress 2016‘da sergilemek için hiç geç kalmadı. Vkansee’nin CEO’su olan Jason Chaikin‘in belirttiğine göre şirket, bu gösteriyi parmak izi okuyucuların ne kadar kalitesiz ve yetersiz olduğunu göstermek amacıyla yaptı.


Tabii ki Vkansee şirketinin bu testteki bir diğer amacı ise kendilerinin ürettiği parmak izi okuyucularının ne kadar kaliteli olduğunu göstermek oldu. iPhone gibi bir cihaz sadece 500 dpi görüntü kalitesine sahip iken, öte yandan Vkansee’nin üretmiş olduğu bu parmak izi okuyucusu tam 2000 dpi görüntü kalitesine sahip. Yani Vkansee’nin parmak izi okuyucusu, akıllı telefonlarda kullanılan sıradan parmak izi okuyuculardan tam olarak 4 kat daha iyi performansa sahip. Yüksek kalitede üretilen parmak izi kopyalarıyla bile kendi cihazlarının güvenlik kilidini kaldıramadılar, tabii bu yaptıkları da bir teste tabii tutulmalı mı onu bilemiyoruz. Bu sayede mükemmel reklam ile birlikte, ürünlerinin ne kadar dayanıklı ve güvenilir olduğunu neredeyse tüm dünyaya duyurarak, belki de kısa bir zaman sonra çok büyük anlaşmalara imza atabilecekleri bir olaya ayak bastılar.

333 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Bateri hastası, profesyonel bir sporcu...

2 yorum

  1. güvenlik aşılsa bile kısa zamanda kapatılacak bir açıktır ve kolaylıkla çözülür bu tip sorunlar, parmak izinin devreye girdiği bir sistem diğer sistemlere göre en güvenli sistemdir. Çünkü eşsizdir, kimsenin parmak izi aynı olamaz ve kullanımı kolaydır….

    • Dağıtılmış olan hiçbir cihaz düzeltilememekle kalmayıp, bu güvenliği aşabilmeleri için daha üst bir teknoloji kullanmaları gerekir. Bu da fiyata yansıyarak kullanıcı sayısını düşürebilir.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber