Adolf Hitler Nasıl Öldü ?

0

Tüm dünyanın merak ettiği ,bilgilerin kimseyi tatmin etmediği bir sorundur. Nazi Almanya ve Adolf Hitlerinin 2. Dünya savaşında yenilmiş ve Berlin yerle bir edilmiştir. Savaşı kaybedeceklerini anladığı zaman kurmayla beraber yer altında saklanmaktan başka çaresi kalmadığını anlar. Kaybetme konuşmasını subaylarla beraber ordusuna yapar. Bu durum kimseyi memmun etmez çünkü Adolf Hitler hala strateji, planlar yaparak kazanma ümitleri beslerler ve hala ”galibiyet” kelimesini kurarlar. Adolf Hitleri kendilerine düzenlenen tarihin en büyük komplosuna hedef olacaklarının farkında değillerdir. Adolf Hitler başkanı olduğu Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi sayesinde büyük başarı sayesinde demokratik bir şekilde başa gelerek 2.Dünya savaşını başlatma çalışmalarına girmiştir. Savaşı kaybedeceği belli olmasıyla  birlikte komplo teorileri artarak ortalığı bulanıklaşır. 23 Nisan 1945 tarihinde Nazi Almanya savaşı kaybetmiş Sovyet ,Berlin’e girmiştir.

test_nazi-almanyasi-jpg_819632421_1426428542

Nasıl öldüklerine bir çok haber vardır. Adolf Hİtler Rusların Berlin’ e girmesinden sonra kendi karargahında ilk önce Eva, Braun’a bir el ateş edip öldürdükten sonra da kendi kafasına sıkıp öldüğü de bir iddiadır. Resmi, kayıtlar Nazi Almanya’nın intihar ederek vasiyeti üzerine cesedi yakılmıştır.Almanya tamamen kaybettiği anlaşılınca Adolf Hitleri Rusya’ya esir düşmemek için Eva ve Hitleri’nin intihar ettiği söylenir ama bu noktada soru işareti vardır. Adolf Hitleri ve Eva ‘nın cesetlerinden eser yoktur. Nasıl yakıldığı kimlerin yaktığı belli değil ,ortaya atılan iddialar söylentidir.

Bazı araştırmacılar ise Adolf Hitleri’nin intihar etmediğini, kaçarak yer altı gizli şehirlerinde saklandığını söylerler. Bunun üzerine Nazi efsaneleri vardır. Başka cesetleri yakarak intihar süsü verildiği anlatılır.

adolf_hitler_18

Ne olursa olsun 30 Nisa 1945 tarihinde tam tamına 71 yıl önce Adolf Hitleri’nin intihar ettiği yazılmıştır.

305 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply