A Series of Unfortunate Events-Talihsiz Serüvenler Dizisi Dizi Oluyor ! (Netflix)

0

Çekimlerini Netflix’in üstlendiği ve Daniel Handler’ın Talihsiz Serivenler Dizisi’nden uyarlanılan bu yapım, karşımıza bu sefer dizi halinde geliyor.Serinin İlk kitap Kötü Günler Başlarken,30 Eylül 1999’da Rupert Murdoch‘ın sahip olduğu HarperCollins Çocuk Kitaplığı’ndan çıktımıştır. Serinin 13. ve son kitabı olan Son, 13 Ekim 2006’da çıkmıştır.

Konusuna gelecek olursak;Son derece zengin bir ailenin Violet, Klaus ve Sunny Baudelaire adlarındaki 3 çocukları, muazzam bir gelecek ile yetim kalırlar. Kendilerine kalan bu büyük mirası, anne ve babalarının bir yangında can vermelerinin ardından kullanabilmeleri için en büyük kardeşlerinin, uygun yaşa gelmesini beklemeleri gerekmektedir. Uzak bir akrabaları olan Count Olaf’ın yanına gönderilmeleri ile hayatları beklenmedik bir biçimde değişmeye başlar çünkü Count hiç de iyi niyetli biri değildir. Çocuklar çok geçmeden, bu adamın, sahip oldukları geleceği, ellerinden almanın peşinde olduğunu fark ederler. Violet’in bilim ve keşiflere olan merakı, Klaus’un okumak tutkusu ve henüz bir bebek olan Sunny’nin ısırma alışkanlığı beklenmedik anlarda işe yarayacaktır.

13 Ocak’ta yayımlanacak dizide karşımıza, ,Filminde Jim Carrey’nin canlandırdığı rolü, Netflix dizisinde ise Neil Patrick Harris oynayacak.How i met Your Mother dan tanıdığımız ve kalbimizde büyük yer kaplamış olan Neil Patrick Harris’in hayran kitlesi ve Netflix’in muazzam dizilerini göz önünde bulunduracak olursak bu dizi baya bir ses getireceğe benziyor.

86c41091f1d6f1d53896119f68e00111

Dizinin 1.sezonu sadece ilk 4 kitabını kapsanmıştır.Bu kitaplar ise;

  • Talihsiz Serüvenler Dizisi 1 – Kötü Günler Başlarken
  • Talihsiz Serüvenler Dizisi 2 – Sürüngen Odası
  • Talihsiz Serüvenler Dizisi 3 – Uçuruma Bakan Pencere
  • Talihsiz Serüvenler Dizisi 4 – Bitik Orman

The Hollywood Reporter’ın söylediğine göre, yetim kardeşleri Violet, Klaus ve Sunny’nin maceralarını takip eden serideki kötü karakter Count Olaf’ı rol alacak.

Şunu da belirtmek isteriz ki her ne kadar renkli ve çocuklara özgü masal olsa bile, tuhaf bir karanlık havası da var.

 

747 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Adım Soner 21 yıllık hasta kimi boynumu kesmek için arar ustura kimine göre bendim kuyudan çıkan samara falan filan Tekirdağlıyım,okumuyorum,hayat hikayem boktan,hayatım boktan,yaşantım boktan prize bağlı yaşıyorum,burcum terazi şimdilik yeter bu...

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber