89. Oscar Ödül Töreni 2017 İzlenimleri

0

89’uncu Oscar Ödülleri ünlü komedyen Jimmy Kimmel’ın sunumuyla ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleşti.Geceye her yıl olduğu gibi çok fazla ilgi vardı.Haftalar hatta aylar öncesinden başlayan hazırlıklar dün gece görkemli bir törene dönüştü.Kırmızı halısıyla,ödül sunumlarıyla hatta yapılan yanlışlıklarla yıllarca unutulmayacak bir gece yaşandı.Törenin açılışını ‘Can’t Stop The Feeling’ şarkısıyla Justin Timberlake yaptı.Şimdi geceye katılan bazı ünlülerin kırmızı halı görünümlerini yorumlayalım.

EMMA STONE

Oscar gecesinden kırmızı halı stilleri

”La La Land” filmiyle şu sıralar gündemle olan güzel oyuncu törene beyaz rengin ağırlıkta olduğu,altın rengi detayları olan püsküllü bir  Givenchy tasarımıyla boy gösterdi.Emma ayrıca törende En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

DAKOTA JOHNSON 

Oscar gecesinden kırmızı halı stilleri

Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren Grinin Elli Tonu serisinin ikinci filmi Karanlığın Elli Tonu filmindeki oyunculuğuyla büyük beğeni toplayan Johnson,törene tıpkı Emma gibi sarı ve beyaz detayların ağırlıkta olduğu bir elbiseyle katıldı.Elbise Gucci imzalı.Sade makyajıyla da doğal güzelliğini kaybetmeyen güzel oyuncu oldukça zarif gözüküyor.

SCARLETT JOHANSSON

Oscar gecesinden kırmızı halı stilleri

Saç kesimi ve kendisini kalın gösteren elbisesi ile Scarlett Johansson’ın rengarenk tülden ve beldeki kemerden oluşan elbise Azzedina alaia tasarımı.Doğal güzelliğini kaybetmeyen oyuncu oldukça şık gözüküyor.

Gelelim gecede yaşanan bazı olaylara:

1-“Moonlight” filmindeki performansıyla ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü kazanan Mahershala Ali Oscar kazanan ilk Müslüman oldu.Konuşma sırasında gözleri dolan oyuncu ayakta alkışlandı.

mahershala ali oscar gif crying ile ilgili görsel sonucu

13 dalda 14 adaylığı bulunan “La La Land”, ‘En İyi Kadın Oyuncu’, ‘En İyi Görüntü Yönetmeni’ ve ‘En İyi Yönetmen’ dahil olmak üzere 6 ödülün sahibi oldu.  Filmin yönetmeni Damien Chazelle bu ödülü kazanan en genç isim oldu.

Gecede öyle bir olay yaşandı ki yıllar geçse unutulmayacak cinsten.

2- GECENİN EN BÜYÜK ÖDÜLÜ YANLIŞ ANONS EDİLDİ

Oscar gecesinin en büyük ödülü olan ”En İyi Film” kazanına La La Land filmi olarak açıklandı.Salonda büyük çığlıklar yankılanırken oyuncular birbirine sarıldı ve normal olarak sahneye ödüllerini almaya tam kadro çıktılar.Ödül konuşması yapıldı tam sahne terk edilecekken filmin yapımcısı Justin Horowitz kartta kazanan filmin “Moonlight” olduğunu ve bunun bir şaka olmadığını açıkladı.

Filmin yanlış açıklanmasının ardından kazara kazanan olarak açıklanan La La Land ve asıl kazanan Moonlight filminin ekipleri bir arada sahnede yer aldı.Sahne arkasında Mahershala Ali dahil filmin bir çok oyuncu ismi mutluluk gözyaşları akıttı. Jimmy Kimmel “Bu geceyi bir şekilde berbat edeceğimi biliyordum” sözleriyle töreni kapadı.

İşte gecenin kazananları:

En iyi film: Moonlight

En iyi yönetmen: Damien Chazelle, (La La Land)

En iyi kadın oyuncu: Emma Stone (La La Land)

En iyi erkek oyuncu: Casey Affleck  (Manchester by the Sea)

En iyi yardımcı kadın oyuncu: Viola Davis (Fences)

En iyi yardımcı erkek oyuncu: Mahershala Ali (Moonlight)

En iyi yabancı film: Salesman (İran)

En iyi belgesel: O.J.: Made in America

En iyi görüntü yönetmeni: La La Land

En iyi film kurgusu: Hacksaw Ridge

En iyi özgün senaryo: Manchester by the Sea, Kenneth Lonergan

En iyi uyarlama senaryo: Moonlight, Barry Jenkins, Tarell Alvin McCranley

En iyi animasyon filmi: Zootopia

En iyi kostüm: Fantastic Beasts and Where to Find Them

En iyi yapım tasarımı: La La Land

En iyi makyaj ve saç tasarımı: Suicide Squad

En iyi ses kurgusu: Arrival

En iyi ses miksajı: Hacksaw Ridge

En iyi film müziği: La La Land

En iyi özgün şarkı: “City of Stars,” La La Land

 

624 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Bursa-19/Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik