Tumblr en hızlı gelişen platform

3

Sosyal platformlar arasındaki rekabet tüm hızıyla sürüyor. Yapılan son araştırmalar, giderek büyüyen Tumblr’ın en hızlı gelişen platform olduğunu ortaya koydu.

Aylık 1.35 milyar kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı tartışmasız Facebook. Buna rağmen, büyüme hızında daha yeni ve daha niş olarak olarak görülebilecek sosyal ağların üstünlüğü bulunuyor. Global Web Index şirketinin son verileri, bu alanda en büyük ivmeyi Tumblr’ın yakaladığını gösteriyor.

Büyümede yeniler önde

Son 6 aylık sonuçlara göre yapılan çalışmada, Tumblr kullanıcı sayısı olarak yüzde 45’lık bir büyüme yakalamış durumda. Ağdaki aktif kullanıcı ise yüzde 120’lik büyük bir artış yakalamış görünüyor. Bu sonuçlarla Tumblr, Pinterest ve Instagram’ın önünde liderlik koltuğuna oturuyor.

Linked’in ilk 3’ü takipte

İkinci sıradaki Pinterest ise kullanıcı sayısı artışında Tumblr’ı sollasa da aktif kullanıcı artışında bir parça geride kalıyor. Yüzde 36’lık artış yakalayan Instragram’ı iş ağı LinkedIn takip ediyor.

Büyük ağlarda durum stabil

Twitter, YouTube, Google Plus, Facebook gibi eski sosyal platformlarda ise durum daha stabil. Örneğin, Facebook’un sadece yüzde 6’lık bir büyüme yakalamış durumda. Bakalım önümüzdeki dönemde sosyal platformlarda eğilimler nasıl şekillenecek?
ShiftDelete.NetHaberin tamamı: http://shiftdelete.net/en-hizli-gelisen-sosyal-ag-tumblr-56315

471 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

3 yorum

  1. Tumblr kullanım oranını ciddi boyutlarda arttırdı. E hal böyle olunca da , tutulunca da mecburen gelişmek gerekiyor rakiplerin gerisinde kalmamak için. Tumblr kullanmıyorum ama bu gelişimi ben bile görebiliyorum.

  2. Tumblr ggerçekten çok hızlı gelişti, özellikle son zamanlarda istediğim şeyleri bulup vakit geçirebiliyorum, seviyeli bir ortamıda var, daha ne olsun

  3. Tubmlrın bu denli hızlı büyümeye geçişi bence insanların artık facebook twitter gibi platformlardan sıkılıp yeni arayışlar içinde olması ve tumblr’da istekleri çok güzel karşılıyor umarım tumblr’da bozmadan kendisini gider..

Leave A Reply

Ankara Temizlik