4.5G Nedir? 4.5G’ye Nasıl Geçilir?

1

1 Nisan 2016 tarihinden itibaren 4.5G teknolojisi ülkemize geldi. Peki 4.5G Nasıl geçilir? 4.5G geçmek için neler yapmak gerekir? Hattım 4.5G destekliyor mu? 4.5G’yi hangi telefonlar destekliyor, 4.5G faturalara nasıl yansıyacak? Bütün bu soruların cevabı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.. Sizler için tüm soruların cevabı tumblrturkiye.com’da..

4.5G UYUMLULUK – HANGİ TELEFONLAR UYUMLU?

4.5G teknolojisini kullanabilmek için HATTINIZIN ve TELEFONUNUZUN 4.5G  uyumlu olması temel kuraldır. Eğer hattınız ve telefonunuz uyumlu değil ise boşa uğraşmayın 4.5G kullanamazsınız. Peki bunu nasıl anlarız? Hat uyumunu kontrol etmek için öncelikle operatörlerinizin web sitelerini ziyaret ederek bu konuda bilgi alabilirsiniz. Eğer uyumlu değilse operatörünüzün bayisinden ücretsiz olarak 4.5G uyumlu hattınızı alabilirsiniz.

Telefonlar için yapabileceğiniz bir şey yok eğer telefonunuz uyumlu ise hattınızı değiştirdikten sonra 4.5G teknolojisinden yararlanabilirsiniz. Peki telefonunun uyumlu olup olmadığınız nasıl anlayacağız? Aşağıda size verdiğimiz listede uyumlu olan telefonların tam listesi yer almaktadır. Bu listeden bakarak kendi telefonunuzun uyumlu olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

4.5G UYUMLU TELEFONLARIN TAM LİSTESİ

4.5G’YE NASIL GEÇİLİR?

1 Nisan 2016 tarihinden itibaren bu teknolojiye zaten geçmiş bulunuyoruz. Ancak yapmamız gereken son bir kaç ayar var. Öncelikle telefonunuzun ve hattınızın uyumluluğunu kontrol ediyoruz eğer uyumlu ise telefonunuzun ayarlarından 4.5G şebekesini aktif etmemiz gerekiyor. Bunun için;

Android Telefonlar İçin : Ayarlar sekmesinden, mobil ağlar bölümüne giriyoruz ordan şebeke türümüzü 2G/3G/4G olanı seçiyoruz. Artık sizde 4.5G teknolojisinden yararlanabilirsiniz..

İphone Telefonlar İçin:   Bunun için izlemeniz gereken yol, ayarlar, hücresel veri seçenekleri, ses ve veri menüsüne gelip daha sonra Buradan LTE seçeneğini seçmek olacaktır.

İşlemlerini yapıyoruz. Artık 4.5G teknolojisinden sizde yararlanmış oluyorsunuz..

4.5G HIZ VE FATURA SORUNSALI

Şimdiden 4.5G’ye geçişlerde bu sorunları yaşayacağımız açıkca belli oldu diyebiliriz. Çünkü 4.5G  teknolojisi ile hızımız en az 10 kat artacak bu da daha aktif ve daha hızlı veri kullanımı dolayısıyla daha fazla kota harcamamıza sorun olacaktır. Bu konu da çok dikkat etmemiz gerekiyor. Aldığımız bilgilere göre bu teknoloji için ek ücret alınmayacak. Ayrıca eklemek gerekirse internet paketlerine de düzenleme gelecek. Örneğin 20TL YE 2GB internet paketi alıyorsak, aynı fiyata 4GB internet paketi alacağız. Ancak bunların bile yetip yetmeyeceği konusu tam bir muamma..

264 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Ankara Temizlik