3 Farklı Metotta Saç Uzatma

0

Evet, bugün size bahsetmek istediğim konu nasıl sağlıklı ve hızlı bir şekilde saç uzatabilirsiniz. Birçok yerde okuduğunuz şampuan, yağ, ampul vs. iksirlerinden kafanızın karışmış olabileceğini düşünüyorum. Bu yüzden, öncelikle sizi tatmin edebilecek bir hikâyeyle giriş yapacağım. Anaokulu ve ilkokul yıllarında annelerin mantar kafa çocuk yapma akımını bilirsiniz. Neredeyse gördüğüm her çocuk omuzlarında saçlara sahiplerdi. Nedenini tahmin edemiyorum fakat bunun ileri yıllarda en azından benim için bir sarsıntı yarattığını söyleyebilirim. Sonralarda kısa saça karşı bi’ tiksinti oluşması da cabası oldu. Peki, nasıl uzadı bu saçlar? Ortaokul ve lise yıllarımda belden yukarıya kısalmadı saçlarım. Sık sık kuaföre gitmedim çünkü saçımda kırık yoktu ve ben dışında birine al istediğini yap diyemedim açıkçası. Uzatmadan sadede geleyim.

bc0d4a7a-7e07-4e82-b98f-193fdd4c18a0
1) İlk olarak parlaması ve güçlenerek uzaması için maske yazacağım.
-1 yumurta
-Çam terebentin yağı (Şişenin çeyreği kadar)
Bu maskeyi haftada bir kez yapıyorsunuz. Saçınızda yaklaşık 15 dakika kadar kalıyor ve masaj yaparak uygularsanız dipler daha hızlı emer ve işlevi kalıcı olur. Daha sonra ılık suyla yıkıyorsunuz. Çam terebentin yağının yarısını şampuanınıza karıştırırsanız uzama daha hızlı meydana gelir.

kalbin-ilaci-sogan-ve-sarimsak1a45a17bc07d6a2a39f2
2)Sarımsak ve soğanı kolunuza dahi sürseniz oradan kıl çıktığını görebilirsiniz. Kokusu beni bozmaz uzun süre evdeyim, daha hızlı uzasın kokuya dayanırım diyorsanız; Saçınıza yetecek kadar sarımsağı ezerek saç diplerinizde 15 dakika tutarsanız bu da uzamaya yardımcı olacaktır. Sonrasında kullandığınız şampuanla ılık su da yıkamalısınız. Soğanın saç uzamasındaki görevi nedir derseniz, soğanın kabuk kısmında kalan tarafını alıp saç diplerinize sürterek hafif kızarana kadar uygulayabilirsiniz. Bunun devam işlemi de aynen sarımsakta olduğu gibidir. Sarımsak ya da soğana alerjisi olanlar ya da cildi hassas olanlar kesinlikle bu yöntemden kaçınsınlar.

2_20150105_121434
3)Bu yöntemse ampullerle gerçekleştiriliyor. Bemiks ve redoks adlı ampulleri eczaneden alıyorsunuz. 3 tane Bemiks ampul 3 tane de redoks ampulü saç uzamasına yardımcı olan bir şampuana karıştırarak sık sık saçlarınızı yıkıyorsunuz.

Kuru saçların uzaması daha uzun süre alır. Bu yüzden kuru saçlı olanlar için yağ maskesini yapmak daha işe yarar olacaktır. Yağlı saçlı kişiler ampulü, karma olanlar ise dilerse sarımsak-soğan dilerse iki maddeden birini seçebilir.

464 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Merve Acar, 18 yaşındayım. Yarışmaya esprisini yapmayacağım. Denizli'de yaşıyorum. Lise bitti, li se bit ti. Birazcıkta üniversitede sürüneyim diyorum. Bu kadar, ha bu arada merhaba.

Leave A Reply