2017’nin İlk İnternet Fenomeni Sayılan Nusret Gökçe Kimdir?

0

1983 Erzurum doğumlu Nusret Gökçe, Nusr-Et Steakhouse’un sahibi başarılı girişimcidir. Yakın zamanda, yaptığı sosyal medyayı lehine çeviren paylaşımlarıyla oldukça ilgi çekmiştir. Bunun üzerine, yaptığı röportajlarla da Nusret Gökçe’yi daha yakından tanımış olmakla birlikte başarı öyküsüne de tanıklık etmiş olduk. Röportajında, babasının maden işçisi olduğunu ve 5 kardeş olduklarını söyleyen Nusret Gökçe, maddi imkânsızlıklardan ötürü okuyamayıp altıncı sınıfta okulu bırakmak zorunda kaldığından bahsetmiştir. İlk olarak, başarı piramidinin en alt tabakasında kasap çırağı olarak işe koyulmuş. Kendisinin bu basamakta kalmayacağını anlamak, düşünce ve çabalarının genişlik yelpazesinden de gözlemlenmiştir. Daha sonrasında, yurt dışına yaptığı ziyaretlerle püf noktaları öğrenmesi ve kendi tekniğini geliştirmesiyle piramidin üst basamaklarına yavaş yavaş tırmanışına öncü olmuştur.

Buna kanıt olarak; röportajlarında da bahsettiği üzere, 1.800 lira maaşla çalışan birinden, bünyesinde 400 çalışanı olan biri haline gelmesini gösterebiliriz. Nusret Gökçe’yi daha çok Acun Ilıcalı’nın programlarında gördük fakat bunun dışında bir çok ünlüye servis yaptığı, hatta bu ünlülerin en çok hangi eti sevdiklerini dahi bilen biri olduğunu da görmüş olduk. Bunların dışında, etlerle çekilmiş olduğu fotoğraflar ve ilginç tuz atma yöntemi sosyal medyayı asıl sallayan hareket olup, #saltbae (Salt before anything else- Her şeyden önce tuz) etiketi ile Twitter’ın dünya gündeminde yerini almıştı. Ülkemizde mizah konusu olup, kimi yabancı ünlünün de zafer sonrası kazanç simgesi olmuştur.

Yalnızca bununla kalmamış, Amerikan basınına da manşet olmuştur. “The Late Late Show” un şovmeni, Amerikalı James Corden, Nusret’in et şovları için, “Bu adam kırmızı etin Christian Grey’i olabilir,” şeklindeki şakalarıyla seyirciyi oldukça eğlendirmiş gibi gözüküyor. 

Gana’lı futbolcu Kevin Prince Boateng, instagram hesabından paylaştığı ve Nusret’i taklit ettiği video;

https://www.instagram.com/p/BPIN1ClgPC8/?taken-by=prince09_


Nusret Gökçe’nin bazı 
paylaşımları;

https://www.instagram.com/p/BPIITGNjACL/?taken-by=nusr_et&hl=tr

https://www.instagram.com/p/BO9dI9ujWNI/?taken-by=nusr_et&hl=tr

Mutlu son da varmı dedi #kobe#beef#happyend

A video posted by nusr_et (@nusr_et) on

Nusret Gökçe’nin paylaşımları ardından mizah seviyesi oldukça uçlarda olan Twitter kullanıcıları, bu paylaşımlar karşısında oldukça eğlenceli tweetler atarak yüzümüzü güldürdü. Biraz da Twitter’da paylaşılan Nusret mizah şovuna değinelim;

1)

2)

3)

https://twitter.com/wartinhan/status/819855009059930112

5)

https://twitter.com/cagritaner/status/819149700750340100

6)

7)

Son olarak, Nusret’ in instagram adresine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sayfasında bir çok ünlüyü restoranında misafir ettiğini görebilir, biyografisinde yazdığı ‘Türkiye Dubai Abudahbi Yakında Dünya’ yazısını gerçekleştirdiğini görebilirsiniz.

2,555 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Merve Acar, 18 yaşındayım. Yarışmaya esprisini yapmayacağım. Denizli'de yaşıyorum. Lise bitti, li se bit ti. Birazcıkta üniversitede sürüneyim diyorum. Bu kadar, ha bu arada merhaba.

Leave A Reply

Ankara Temizlik