2017’de Cam Gövdeli İPhone İddiası

1

Yeni sızıntılara göre İPhone 2017’de metal gövde yerine cam gövde ile gelebilir.

Önümüzde ki sene metal yerine cam gövdeli bir İPhone karşınıza çıkarsa hiç şaşırmayın! Daha İPhone 7 ve İPhone 7s modelleri çıkmamışken Ming-Chi Kuo’nun iddaları ortalığı salladı.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre 2017 İPhone karşımıza o bilindik metal gövde yerine cam bir gövde ile satışa çıkabilir. Ming-Chi Kuo‘ya göre Apple’ın cam gövdeye geçme sebebi diğer markalar ile İPhone’u farklı hale getirmek istemesi.

Aslında düşüncesi bile güzel olan bu model kafa karışıklığını da beraberinde getirecek gibi. Neden mi? Çünkü ilk akla gelen soru Cam gövdeli bir telefon ne kadar dayanıklı olur? Aslında çok fazla dayanıklı olabileceği düşünülmemekte. Kırılmaz ekran koruyucuları bile kırılırken cam kasaya sahip bir telefon çok çabuk kırılabilir gibi duruyor.

Akla gelen bir diğer soru ise batarya ve diğer iç parçalar nerede olacak? Sanırım bu soruların cevapları şuan için halen birer muamma.

Apple’ın bu konuda ciddi araştırmalar yapması gerek yoksa cam arka yüze yer verilen iPhone 4 ve 4S’te yaşanan çatlayan telefon olayları misli ile geri dönecek gibi duruyor.

Bu bilgiler her ne kadar dedikodudan ibaret olsa da Ming-Chi Kuo’nun Apple hakkında verdiği bilgilerin bu güne kadar doğru çıktığı açık ve net bir şekilde ortada.

Apple eğer gerçekten bu projeyi hayata geçirirse mutlu mu oluruz yoksa aldığımız gün kırılan bir telefona mı sahip oluruz bilemiyoruz. Yani çok karmaşa içerisindeyiz şuan.

 

156 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

1 Yorum

  1. bu iddialar ve konsept videoları her daim çıkacaktır ama bu noktaya gelmesi, şu aşamada imkansız ötesi. Çünkü şeffaflık özelliği cama katılabilse bile bataryası vs.. donanımından ötürü bu olay yapılamaz. Kaldı ki bunun yapılacağı malzemenin daha önce üretilmesi denenmiş bir örneği bile yok ve olsa bile dayanaksızlığı ile bu olaya Apple girmez. Çünkü adamların şu aşamada hedefi batarya ömrü vs. değil. Dayanaklılık. Bu noktada ilerlemek isterken gerilemeyi tercih etmezler. Apple böylesi gelişmeleri çıkarabilecek güçte bile olsa çıkarmaz. Çünkü zaten hiç birşey çıkarmasa bile yeni modelinde müşterisi hazır. 🙂

Leave A Reply

Ankara Temizlik