2016’nın En Popüler Dizileri Belli Oldu

0

İşte 2016 Yılının En Popüler Dizileri

Geride bıraktığımız 2016’nın en çok beğenilen dizileri belli oldu. Xsight Araştırma ve Danışmanlık Marketing Türkiye’nin yaptığı araştırmada 2016’nın gözde yapımı %10,2 ile ‘Diriliş Ertuğrul’ olurken onu %6,9 ile ‘İçerde’ %6,7 ile ‘Seviyor Sevmiyor’, %6,4 ile ‘Kiralık Aşk’ ve ‘Poyraz Karayel’ oldu.

Bu yapımlarda en çok konuşulan karakterler listesi şöyle oldu; Poyraz Karayel (%91), Ertuğrul Gazi (%86), Deniz Aslan(%63), Sarp Yılmaz (%60) ve Defne Topal (%40) oldu.


Senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın ele aldığı, yönetmenliğini ise Metin Günay’ın üstlendiği, başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan’ın paylaştıkları dizinin ilk bölümü, 2014 yılının aralık ayında izleyiciyle buluşmuştu.İzleyici ilk günden beri dizinin sıkı takipçisi oldu ve 2016 yılında diziyi en popüler dizi haline getirdi.

içerde ile ilgili görsel sonucu

İçerde, Amerikan yapımı Köstebek filminden uyarlanan, yapımcılığını Kerem Çatay’ın sahiplendiği, senaryosunu Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu’nun ele aldığı, yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı, başrollerini Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli’nin paylaştıkları Türk televizyon dizisi bir anda izleyiciyi Show Tv ekranlarına kitledi gerek kurgusu gerek oyuncu kadrosunun kalitesiyle en popüler diziler arasında yerini aldı.

seviyor sevmiyor ile ilgili görsel sonucu

Seviyor Sevmiyor Güney Kore dizisi She Was Pretty’den uyarlanmış ve yapımcılığını MF Yapım’ın üstlendiği, başrollerinde Zeynep Çamcı, Gökhan Alkan, Gonca Sarıyıldız, Yiğit Kirazcı, İpek Tenolcay gibi usta isimlerin oynadıkları bir dizidir.Sadece Asya Pasifik ülkesi oyuncularına verilen bir ödül olan APAN ödülünü, tarihinde ilk kez Türk oyunculara verildi.Gökhan Alkan ve Zeynep Çamcı Kore dizilerini Türk izleyicisi ile buluşturup dünyaya tanıtılmasına yardımcı oldukları için “Asia Pasific Özel Ödülü” aldılar. Aynı başarıyı ülkemizde de gösterip en popüler diziler arasına girmeyi başardılar.

kiralık aşk ile ilgili görsel sonucu

Kiralık Aşk, başrollerini Elçin Sangu, Barış Arduç, Salih Bademci, Müjde Uzman, Seçkin Özdemir, Nergis Kumbasar, Levent Ülgen ve Onur Büyüktopçu’nun paylaştığı Star TV’nin 2015 yapımı romantik komedi dizisidir. Dizi hem neşeli karakterleri hemde değişik aşk hikayesiyle izleyiciyi ekrana kitledi.Defne ve Ömerin aşkı popüler diziler arasında Kiralık Aşk’ın yer bulmasını cazip hale getirdi.

İlgili resim

Poyraz Karayel, Limon Film imzalı ve yapımcılığını Hayri Aslan’ın üstlendiği senaryosunu Ethem Özışık’ın yazdığı, yönetmenliğini Çağrı Vila Lostuvalı ve Osman Taşcı’nın yaptığı, başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar’ın paylaştıkları televizyon dizisidir. Polisiye.romantik komedi havasıyla ve çocuk oyuncu karakteriyle gözleri üstünde toplayan dizi 2016’nın en popülerleri arasında yer bulmayı başardı.

589 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20/İstanbul Sudan ucuz hayatlar var...

Leave A Reply

Ankara Temizlik