2016 – 2017 Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı!

0

Heyecanlı bekleyiş sona erdi. 2016 Kyk yurt başvuru sonuçları bu gün (02/09/2016) açıklandı.

16 – 22 Ağustos tarihleri arasında 2016 – 2017 döneminde ilk kez üniversiteye başlayacak ya da hala eğitimine devam etmekte olan ara sınıflar için düzenlenen Kyk yurt başvuruları alınmıştı. Başvuru dönemi sonrasında değerlendirme süreci başlamıştı. Yapılan başvurulardaki bilgilerin doğrulukları ilgili makamlarca incelenmesi sonucunda sonuçlar nihayet bu gün açıklandı.

2016 – 2017 Kyk yurt başvuru sonuçları için;

https://sonuc.kyk.gov.tr adresine tıklayıp, T.C. Kimlik Numaranızı, Cilt No, Aile Sıra No, Sıra No bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz gereklidir.

 

kayip_kimlik_icin_yeni_duzenleme_h431411715_1

Yurt kayıtları E- Devlet üzerinden gerçekleştirilecek, ilk kayıt ücreti Ziraat Bankası ödenecek.

Son dönemlerde öğrencilere kolaylık sağlama açısında yüz yüze gerçekleştirilen Kyk yurt kayıtları artık E- Devlet üzerinden yapılabilmektedir. Asil listeden yurt kaydı kazanan adaylar, Ziraat Bankası ATM’lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinde bulunan E-ÖDEME ekranından ilk kayıt ücretini ödeyebilecekler. Ücretlerini ödeyen adayların, yurt kayıt işlemleri, sahip oldukları E-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresindeki Yurt Kayıt İşlemleri linkinde bulunan taahhütname onayını yapmaları ile gerçekleşmiş olacaktır.  Bu kayıt ücreti içeresinde yatak ücreti, yurt kimlik ücreti ve güvence bedeli yer almaktadır. Güvence bedeli, yurt kaydı silindiği takdirde adaya geri iade edilecektir. Yerleştirme işleminin ardından yurt ödemeleri aylık ödeme şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Kyk yurt başvurusu yapan ve yerleşen adayların her birini tebrik eder, hayırlı olsun dileklerimi sunarım.

369 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Kütahya/Konya - 21 - S.Ü. / Sosyoloji - Snapchat: sorunlusosyolog - Instagram: tkarateke

Leave A Reply