Enteresan Güzellik Sırları

1

1-Saç Diplerini Pudralamak

Saç diplerine pudra sürmek saçınızı yağlı ise temiz bir görünüm bırakıyor. Bunu uygulaması oldukça kolay. Geniş uçlu pudra fırçanızı pudralayıp, ucundaki fazlalığı parmağınıza vurarak aldıktan sonra saç diplerinize uygulayabilirsiniz. Hem saçlarınız zenginlik kazanacak aynı zamanda saç diplerinize uyguladığınız pudra sayesinde saçlarınız yağlı gözükmeyecek. Kapiş?

 

2-Göz Kaleminizi Dondurun

Diyelim ki çok sevdiğiniz bir göz kalemi var ve bu kalemi ne zaman kullansanız ucu dağılıyor. Çözüm basit! Göz kaleminizi yaklaşık on beş dakika buzdolabının buzluk bölümünde bekletirseniz kaleminizin ucu artık dağılmayacaktır.

3-Sabunu Susuz Kullan

Kokusunuz çok ama çok sevdiğiniz bir sabun varsa ve bu sabunu kullanmaya kıyamıyorsanız çözüm basit. Şimdi arkadaşlar tülden yapılan keseler her yerden satılıyor onların içine çok sevdiğimiz sabunu koyuyoruz ve ardından bu çok sevdiğimiz sabunu her hangi bir çekmecemize koyuyoruz. Çekmecemizdeki çamaşırlar hem güzel kokuyor hem de sabunu ziyan etmemiş oluyoruz.

 

4-Sirkeyle Parlak Saçlara Sahip Olun

Bir ölçek sirkeyle dört ölçek sade sodayı karıştırın. Bu karışımı saçınıza sürün ve iyice yedirin. Bu karışımın saçınızda yaklaşık 15-20 dakika boyunca durmasına özen dösterin ve geçen zamanın hemen ardından saçınızı durulayın.

 

5- Göz Altına Çay Kaşığı

Gözlerinizin altında oluşan mor halkaları yok etek adına yapılan bir yöntemle geldik bu sefer. Akşamdan buzluğa koyduğunuz iki adet çay kaşığını sabah uyandığınızda göz altınıza uygularsanız ve bunu her sabah uygulamaya devam ederseniz, göz altınızdaki morluklar zamanla gidecektir.

290 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

1 Yorum

Leave A Reply

Ankara Temizlik