O Da Gidecek Eninde Sonunda

0

İnsanların güvenlerini yok ettikten sonra nasıl hissediyorsunuz merak ediyorum? Yani hiçbir şey olmamış gibi normal yaşantınıza devam ederken hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Bu insan bir daha güvenemez, yapamaz veya edemez diye düşünmek bu kadar zor olmamalı. Veya siz bir insanın hayatından çekip gittikten sonra o insan sizin yüzünüzden kimseye güvenemeyecek mi? Sizin güvensizliklerinizi sonraki insanlara yansıtması, bunun yüzünden acı çekmesi, gecenin bir yarısında uyanması.. Acaba tekrarı olur mu? Yapar mı? Eder mi? Tekrar üzülür müyüm? Diğerlerinden farkı ne? Neden güvenemiyorum?

Bu soruları her gece, binlerce defa kendine sormak.. Ya bakın bu tarifi imkansız bir şey. Aşık olduğunuz kadını ya da adamı bu sorularla yormak ve bunun en kötü taraflarından biri ise o kadının ya da adamın size “bu sorulardan yoruldum” demesi..

Sadece bu da değil aslında. Ailenize, arkadaşlarınıza veya dostlarınıza da bu davranışı sergilemek. Herkes sizin insanlardan uzaklaşmış olduğunuzu düşünmesi.

Diğer yandan ise iyi yanları yok değil. Hayatınızdan sizi gitmekle olan insana siktiri çekmek sandığınızdan daha kolay bir hale geliyor. Şu düşünceye sahip oluyor insan “o da gidecek eninde sonunda.” Bununla aylar, yıllar geçiriyor insanlar.

Bu riskler hayatımızı karartmak ile kalmıyor bir çok duyguyu aynı anda yaşatıyor. Dengesizleştiriyorsunuz beni, bizi.

Umarım herkes yaptıklarının bedelini kötü bir şekilde ödemez.

257 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply