100 Yıllık Heykelin İçindeki Mumya

0

Yapılan araştırmalar sonucunda M.S 1100 yıllık heykelin içinde mumyalanmış bir Buda Rahibi bulundu!

Bin yıllık olduğu bulunan heykelin içinde Buda’nın mumyasının bulunduğu fakat iç organlarının yerinde olmadığı gözlemlendi.

Bilim insanları bu heykeli incelemeye karar verdi ve bunun ardından yapılan ilk iş Amersfoort şehrinde bulunan Meander Medikal Merkezinde CT taraması yapıldı ve heykelin içerisinde bin yıllık bir Buda heykeli buludu.

img_3471

Bilim insanlarının heykeli/mumyayı CT taramasından geçirmelerinin ardından mumyanın organlarının yerinde olmadığını bunun yerine boşlukların yerinde çizimlerin oluğu görüldü. Göğsü ve karnından alınan örneklerde hala ne olduğu bulunamamış bir maddeye rastlandı.

Ayrıca incelemeler sonucunda Buda Heykelinin içerisinde bulunan mumyanın Buda Rahibine ait olduğu bulunmuştur.

İlk defa içerisinde Buda ustasının mumyasının bulunduğu bir heykeli bulduklarını belirten Buda sanatının ustası Erik Brujin ayrıca bu mumyanın Çinin eski meditasyon ustalarından Liuquan olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

img_3472

Çizimler Antik Çin Karakterlerine Benziyor

Buda heykelinin içerisinde bulunan Buda Rahibi Liuquan’ın eksik organlarının yerine koyulan kağıtlarda antik çin karakterlerine ait çizimlerin bulunduğu ve buna bakarak çalışmayı yürütenler bu heykelin yaşayan Buda inanışını bize aktaran bir sembol olduğuna inanıyor.

Organların Yerinde Neden Kağıt Olduğu Bilinmiyor

Buda Heykelini inceleyen ve bunun hakkında çalışmalar yapan bilim insanları hala Buda heykelinin içerisinde bulunan Liuquan’ın mumyasının içerisindeki organların neden yerinde olmağını ve bunun yerine neden antik çin karakterlerinin çizili olduğu kağıtlar koyulduğunu bilmiyorlar.

342 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply