100 Bin TL Kazandı 100 Tl’sini Aldı!

0

İzmir’in gözde semtlerinden olan Alsancak’ta insanları şoka çeviren bir olay yaşandı.

Kazı kazan oynayarak 100 bin tl kazanan Üzeir İblik hakkettiği parayı alamadı..

Alması gereken paranın binde birine tabii tutuldu.

images (28)

59 yaşındaki Üzeir İblik bir bayide oynadığı kazı kazan sonucunda 100 bin tl kazandı. Bayiye kuponu uzatıp sorduğunda ise ‘’Bu kuponlara 100 tl den fazlası çıkmaz.’’ diyerek yaşlı adamı kandırmış ve 100 tl vererek kuponu almıştır.

Bununun ardından şüphelenen Üzeir İblik başka bir bayiye giderek durumu anlattı. Buradan aldığı bilgiler doğrultusunda dolandırıldığını anladı. Şoka uğrayan İblik  bayiye giderek kazandığı kuponu bayiden yeniden almak istedi. Bayi kuponu vermeyince İblik polise durumu bildirdi.

indir (5)

Bunun üzerine İblik, bayi görevlisinden şikayetçi olunca H.A. ifadeleri alınmak üzere karakola ifade verdi.

İlk kazdığım kağıttan 3 tane ardı ardına 100 bin lira çıktı. Büfeciye gösterdim, ‘büyük ikramiye kazandım’ diye. O da görünce panikledi. Bana, ‘büyük ikramiye 100 Lira’ dedi. Bende eski parayla karıştırdım, büfecinin verdiği 100 Lira’yı aldım. Torbalı’daki eve giderken bir şeylerden şüphelendim. Şirinyer’de indim, bir bayiye sordum, ‘büyük ikramiye kaç lira’ diye. Onlarda bana 100 bin lira deyince geri döndüm kazı kazanı aldığım yere. Ama büfeci inkar etti. Şimdi hakkımı yargı yoluyla arayacağım’’ dedi.

282 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply